Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 09 września 2019 09:31

Obchody rocznicy wybuchu wojny w Strzyżewie i Jankowie Dolnym

  mnopr
Obchody rocznicy wybuchu wojny w Strzyżewie i Jankowie Dolnym źródło: Google Street View

Zapraszamy na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w parafiach Strzyżewo Kościelne i Jankowo Dolne.

W tym tygodniu we wspomnianych miejscowościach odbędą się uroczystości patriotyczne, związane z upamiętnieniem wydarzeń z września 1939 roku. W dniach zajęcia wspomnianych miejscowości przez wojska niemieckie, odbędą się spotkania przypominające tamten trudny dla polskiej historii czas.

10 września (wtorek) godz. 17:00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji pomordowanych mieszkańców , którzy zginęli tego dnia w 1939 roku. Modlitwa odbędzie się w kościele w Strzyżewie Kościelnym, po czym odbędzie się zapalenie „światła pamięci” na mogile, na cmentarzu.

12 września (czwartek) godz. 8:00 wyruszy pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu w intencji pomordowanych w czasie II wojny światowej (uczestniczą tylko zgłoszeni, wyjazd sprzed kościoła w Strzyżewie Kościelnym).

13 września (piątek) godz. 18:30 Modlitwa przy pomniku pomordowanych mieszkańców w Lulkowie oraz zapalenie „światła pamięci”. Następnie o 19:00 zaplanowano spotkanie i wykład historyczny w sali restauracji „Gościniec w Dolinie” w Jankowie Dolnym. Spotkanie poprowadzi pan Tadeusz Gajda - przewodnik PTTK.

2 komentarzy