Jesteś tutaj:Kultura Zaproszenie na spotkanie z Juliuszem Kublem
środa, 11 września 2019 13:49

Zaproszenie na spotkanie z Juliuszem Kublem

 
Zaproszenie na spotkanie z Juliuszem Kublem zdjęcie nadesłane

Zapraszamy serdecznie na spotkanie gwarowe z cyklu „Tu blubramy po naszemu!” z udziałem eksperta w tej dziedzinie.

W piątek 13 września o godz. 18.00 w Czytelni Biblioteki Głównej (przy ul. Mieszka I 16) gościć będzie Juliusz Kubla, znawca gwary wielkopolskiej. Wstęp wolny.

Juliusz Kubel to ważna postać dla Poznania i gwary poznańskiej. Więcej – „pomnikowa”. To z jego inspiracji powstał w Poznaniu Pomnik Starego Marycha. Juliusz Kubel jest autorem wielu piosenek, słuchowisk, opowiadań, a także popularnych monologów radiowych w gwarze „Blubry Starego Marycha” i „Blubry Heli przy niedzieli”.  Przełożył też na gwarę poznańską „Małego Księcia”, nadając mu tytuł „Książe Szaranek”.

Projekt Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna „Tu blubramy po naszemu!” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019”.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane