Jesteś tutaj:Kultura Scena teatralna okiem Dawida Stube
czwartek, 12 września 2019 07:56

Scena teatralna okiem Dawida Stube

 
Scena teatralna okiem Dawida Stube fot. Rafał Wichniewicz

Sztuką fotografii zaprezentowaną na wystawie otwarty został kolejny sezon Miejskiego Ośrodka Kultury. Gnieźnianom zaprezentowano zdjęcia wykonane przez Dawida Stube.

Wdzięcznym, choć trudnym do uchwycenia w fotografii tematem są sztuki teatralne. Wszystko za sprawą panujących warunków świetlnych (niekiedy jest dość ciemno), a także nieskrępowanej dynamiki aktorów. Zdjęcia, najczęściej wykonywane podczas prób generalnych, kiedy sztuka musi być już zapięta na ostatni guzik, a na powtórki nie ma już zbyt dużo czasu. Od pięciu lat właśnie takiemu wyzwaniu stawia czoła Dawid Stube, którego dokonania z tego okresu zaprezentowano podczas wernisażu zorganizowanego z okazji otwarcia kolejnego sezonu kulturalnego MOK - tym razem w Starym Ratuszu.

- Jak wracając ze szkoły czekałem na przystanku autobusowym, obserwowałem gabloty teatralne, gdzie prezentowano zdjęcia ze spektakli. Kiedy później chodziłem na sztuki, to początkowo nie interesowało mnie aż tak bardzo to, co działo się na scenie, tylko czekałem właśnie na ten moment, jaki widziałem właśnie na tych fotografiach zamieszczonych w gablotach. Teraz, kiedy zajmuję się fotografią teatralną to mam takie sytuacje, kiedy ludzie dochodzą do mnie i mówią, że szukają tych kadrów, które znalazły w spektaklu i opisują jak one wyglądają. Myślę, że to jest bardzo przyjemne, że wybieram momentu dla widzów i że zwracają uwagę na fotografa - przyznaje Dawid Stube.

Na licznych planszach, ustawionych na sztalugach, zaprezentowano zdjęcia z różnych spektakli, jakie pojawiły się na deskach Teatru im. A. Fredry. Można je oglądać do 27 września w galerii Starego Ratusza na parterze, gdzie tymczasowo znajdować się będzie siedziba MOK.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane