Jesteś tutaj:Kultura Zaklęci w Sokoła - podsumowanie projektu
piątek, 13 września 2019 07:48

Zaklęci w Sokoła - podsumowanie projektu

  mn
Zaklęci w Sokoła - podsumowanie projektu zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na zakończenie trwającego od kilku miesięcy projektu, mającego na celu podsumowanie działań podjętych w ramach projektu nawiązującego swoimi działaniami do historii Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół".

Zaklęci w Sokoła będzie w dużej mierze punktem kulminacyjnym wszystkich działań związanych z projektem „W zdrowym ciele-zdrowy duch”, który jest sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022.

Wydarzenie zaaranżowane będzie w Dolinie Pojednania. Zaadresowane w formie konkursu do zespołów stworzonych z uczniów gnieźnieńskich przedszkoli, szkół, uczestników szkół tańca i szkółek sportowych. Stworzona formuła Turnieju Układów Gimnastycznych będzie mobilizować do jak najlepszego wykonania choreografii przygotowanych autorsko przez uczestników. Zadaniem bowiem każdej grupy będzie przygotowanie choreografii wzorowanej na TG”Sokół”. Jest to wydarzenie będące na pograniczu różnych działań: animacji/performance/gimnastyki/show będzie spektakularne i interesujące. A ponad wszystko: integrujące.

Turniej rozegra się w Dolinie Pojednania 20 września od godz. 14:00. Do oceny  zespołów zaproszeni zostali gimnastycy i tancerze związani ze środowiskiem gnieźnieńskim.  Po występie wszystkich  grup zorganizowany zostanie swoisty flashmob inspirowany działaniami Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ. Z Miejskim Ośrodkiem Kultury przy organizacji wydarzenia współpracuje firma Decathlon, która ufundowała nagrody rzeczowe dla najlepszych zespołów. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane