Jesteś tutaj:Kultura Noc Bibliotek w Gnieźnie
czwartek, 19 września 2019 16:42

Noc Bibliotek w Gnieźnie

  mnopr
Noc Bibliotek w Gnieźnie archiwum redakcji

Gnieźnieńska biblioteka wpisuje się w kolejną ogólnopolską inicjatywę, jaką jest Noc Bibliotek. Już za kilkanaście dni zaprosi dzieci na wieczorne zabawy z książką.

Wpisujemy się w kolejną ogólnopolską inicjatywę – Noc Bibliotek. Wraz z innymi instytucjami (obecnie jest ich już 1119) będziemy 5 października zapraszać dzieci na wieczorne zabawy z książką.

To już piąta edycja akcji, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Gnieźnieńską odsłonę wydarzenia zatytułowano „Nocne opowieści, że aż strach”. Jest to okazja, by zaprosić do językowych potyczek z przysłowiowym „dreszczykiem”.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zorganizowała m. in. czytanie książek o nocnych przygodach, teatrzyk cieni, gimnastykę przed spaniem, nie tylko ciała, ale i języka, poczęstunek godny małego potwora - czyli wszystko to, co sprawdzi się w nocnej atmosferze.

Wydarzenie zacznie się o 19.00 w Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15. Wspólna zabawa potrwa do 22.00. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy pod nr tel. 61 426 18 42. Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci klas drugich, trzecich i czwartych. Dzieci przynoszą karimaty lub poduszki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane