Jesteś tutaj:Kultura Muzyczna odsłona akcji Całe Gniezno Czyta Dzieciom
poniedziałek, 30 września 2019 08:21

Muzyczna odsłona akcji Całe Gniezno Czyta Dzieciom

  mn
Muzyczna odsłona akcji Całe Gniezno Czyta Dzieciom zdjęcie nadesłane

Z początkiem października przypomina o sobie cykl imprez Całe Gniezno Czyta Dzieciom realizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna.

W ramach spotkań z ciekawymi mieszkańcami naszego miasta, w biblioteczne progi przybędzie pani Regina Borkowska- Kędzierska. Na co dzień Pani Regina pracuje z instrumentami strunowymi. Pod jej czujnym okiem i dzięki zawodowej wprawie stare sprzęty odzyskują pełnię możliwości. Buduje też całkiem nowe instrumenty. Oprócz pracowni lutniczej, w której wszystkie te cuda mają miejsce, pani Regina umiłowała sobie muzykę z nieco odleglejszych czasów. Z pasją i radością gra na wykonanych przez siebie skrzypcach w Zespole Muzyki Dawnej "Huskarl".

Zapowiada się fantastyczne spotkanie, na które Biblioteka zaprasza młodych gnieźnian już 2 października (w środę) o godz. 11.00 do Filii nr 2 przy ul. Staszica 12. Będzie można porozmawiać o zapominanym zawodzie lutnika, muzyce, pasjach. Dla tych, którzy „złapią” wiedzowego bakcyla Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna przygotowała wspaniałą literaturę.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane