Jesteś tutaj:Kultura Muzyczne spotkanie czytelnicze dla najmłodszych
czwartek, 03 października 2019 12:19

Muzyczne spotkanie czytelnicze dla najmłodszych

  mn
Muzyczne spotkanie czytelnicze dla najmłodszych zdjęcie nadesłane

Jak to jest zagrać na skrzypcach? Trzymać je w dłoni i słyszeć co wydobywa się z ich wnętrza, kiedy pociągniemy smyczkiem po strunach. Jak powstają skrzypce? Co mają tam w środku?

Tajniki muzycznego fachu z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki objaśniał gość Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna - Regina Borkowska-Kędzierska. Jedyna w Gnieźnie lutniczka, ale również skrzypaczka w Zespole Muzyki Dawnej Huskarl. Spotkanie zainaugurowano fragmentem książki Izabeli Klebańskiej „Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada” w interpretacji pani Reginy.

Tuż po tym była okazja posłuchać historii pełnej pasji - o zawodzie lutnika i miłości do dawnych dźwięków. Podczas całego spotkania słuchać było, nie tylko muzykę, ale przede wszystkim, odgłosy zdumienia i podziwu. Dzieci uczestniczące w spotkaniu (ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie i Akademii Maxima) nie kryły swojego zachwytu. Były po prostu oczarowane. Widać, muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale inspiruje i rozgrzewa serca.

Kolejne spotkania w ramach cyklu Całe Gniezno Czyta Dzieciom pod auspicjami akcji Cała Polska Czyta Dzieciom będą na pewno tak samo ekscytujące. Lista gości, które zaprosić ma w planach Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna jest naprawdę kusząca. Jeszcze w tym miesiącu spotkanie z tancerką Klaudią Strzelczyk.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane