Jesteś tutaj:Kultura Nocne harce w gnieźnieńskiej bibliotece
poniedziałek, 07 października 2019 18:36

Nocne harce w gnieźnieńskiej bibliotece

  mn
Nocne harce w gnieźnieńskiej bibliotece zdjęcie nadesłane

Za nami kolejna edycja wyjątkowej, ogólnopolskiej inicjatywy pt. Noc Bibliotek, do której włączyła się również gnieźnieńska książnica.

Noc Bibliotek to nic innego jak wieczorno-nocna impreza promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. Jest okazją do niekonwencjonalnego zaprezentowania zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej, a także zaproszenia nowych osób do grona czytelników.

Tegoroczne hasło wydarzenia - „Znajdźmy wspólny język” - zainspirowało Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna do zorganizowania imprezy bawiącej się w słowotwórstwem. Zabawę zatytułowano: „Nocne opowieści, że aż strach”. Było więc troszkę mrocznie i bardzo zabawnie. Korzystając z uroków wieczoru, zaproszone dzieci (uczniowie Szkoły Podstawowej klas II –V) mogły zająć się poszukiwaniem duchów w bibliotecznych zakamarkach, zmierzyć się z rolą artysty w teatrzyku cieni, posłuchać opowieści z dreszczykiem, podjąć się przygotowania prywatnej kopii mumii, czy własnego pokojowo nastawionego pupila, jakim może jest pajączek.

Do zabawy za pośrednictwem literackich talentów Małgorzaty Strzałkowskiej zapraszał wszystkich Dyrektor Biblioteki – Piotr Wiśniewski. Tego, by upiorny uśmiech nie schodził z twarzy dzieci, pilnowały Czarownice (bibliotekarki) Ania, Agnieszka, Basia, Ewa i Ulka. Impreza odbyła się pod auspicjami akcji społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Lechu środa, 09 października 2019 00:09 napisane przez Lechu

    Od 17-21 jest późny wieczór, a nie noc, to dlaczego tytuł nosi "Nocne harce"?

  • Link do komentarza mul ksionszkowy wtorek, 08 października 2019 16:21 napisane przez mul ksionszkowy

    Dorota, odbywało się od 17 do 21, a jeśli ci przykrzy taka pora, jak noc, to po prostu śpij, ale innych do tego nie zmuszaj :)))))))))

  • Link do komentarza Dorota poniedziałek, 07 października 2019 22:47 napisane przez Dorota

    Nie wiem, o której godzinie to było, ale uważam, ze noc jest od spania i wieczorem dzieci powinny być raczej w domu. Jakieś dziwaczne zwyczaje wprowadza się na świecie - nocne zwiedzanie muzeów, nocne czytanie w bibliotekach. Czekam, aż będzie nocny żużel i takie tam inne imprezy. wtedy chyba trzeba będzie spać we dnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane