Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 07 października 2019 18:36

Nocne harce w gnieźnieńskiej bibliotece

  mn
Nocne harce w gnieźnieńskiej bibliotece zdjęcie nadesłane

Za nami kolejna edycja wyjątkowej, ogólnopolskiej inicjatywy pt. Noc Bibliotek, do której włączyła się również gnieźnieńska książnica.

Noc Bibliotek to nic innego jak wieczorno-nocna impreza promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. Jest okazją do niekonwencjonalnego zaprezentowania zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej, a także zaproszenia nowych osób do grona czytelników.

Tegoroczne hasło wydarzenia - „Znajdźmy wspólny język” - zainspirowało Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna do zorganizowania imprezy bawiącej się w słowotwórstwem. Zabawę zatytułowano: „Nocne opowieści, że aż strach”. Było więc troszkę mrocznie i bardzo zabawnie. Korzystając z uroków wieczoru, zaproszone dzieci (uczniowie Szkoły Podstawowej klas II –V) mogły zająć się poszukiwaniem duchów w bibliotecznych zakamarkach, zmierzyć się z rolą artysty w teatrzyku cieni, posłuchać opowieści z dreszczykiem, podjąć się przygotowania prywatnej kopii mumii, czy własnego pokojowo nastawionego pupila, jakim może jest pajączek.

Do zabawy za pośrednictwem literackich talentów Małgorzaty Strzałkowskiej zapraszał wszystkich Dyrektor Biblioteki – Piotr Wiśniewski. Tego, by upiorny uśmiech nie schodził z twarzy dzieci, pilnowały Czarownice (bibliotekarki) Ania, Agnieszka, Basia, Ewa i Ulka. Impreza odbyła się pod auspicjami akcji społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Galeria

3 komentarzy