Jesteś tutaj:Kultura Wszystkie ruchy dozwolone – spotkania z sensoplastyką
wtorek, 08 października 2019 11:40

Wszystkie ruchy dozwolone – spotkania z sensoplastyką

  mnopr
Wszystkie ruchy dozwolone – spotkania z sensoplastyką zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na pierwszą, październikową odsłonę cyklu warsztatów dla najmłodszych. Wszystkie ruchy dozwolone wpisały się już na stałe w kalendarz warsztatów familijnych proponowanych przez Stary Ratusz.

Naturalne, pachnące, tęczowe, apetyczne i bardzo odkrywcze warsztaty dzięki, którym zarówno mali jak i duzi mogą przekraczać granice wyobraźni podczas znakomitej zabawy. Czyli twórcze warsztaty z elementami metody Senospolastyka. Pozwala ona wpływać na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku.

Edukacja plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym łatwiej nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszystkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.

Celem warsztatów jest przede wszystkim relaks i zadowolenie uczestników. Czerpiąc z idei arteterapii – nie liczy się efekt lecz akt tworzenia.

Warsztaty odbędą się w niedzielę 13 października o godzinie 11 w Starym Ratuszu. Podczas zajęć dzieci wraz ze swoimi opiekunami będą doświadczać wszystkimi zmysłami.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane