Jesteś tutaj:Kultura Urodziny Kubusia Puchatka w gnieźnieńskiej bibliotece
środa, 09 października 2019 11:05

Urodziny Kubusia Puchatka w gnieźnieńskiej bibliotece

  mn
Urodziny Kubusia Puchatka w gnieźnieńskiej bibliotece zdjęcie nadesłane

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza najmłodszych do uczestnictwa w urodzinach jednego z najbardziej znanych na świecie misiów.

Po raz pierwszy o Kubusiu Puchatku świat usłyszał w Wigilię 1925 roku. W londyńskiej gazecie „Evening News” ukazało się opowiadanie Alana Alexandra Milne’go, którego bohaterem był miś o bardzo małym rozumku. Za datę urodzin Kubusia uważa się jednak dzień 14 października 1926 roku, właśnie wtedy wydano książeczkę zatytułowaną „Kubuś Puchatek”. Miś został nazwany imieniem jednej z zabawek Christophera Milne’go, syna pisarza. Mały chłopiec zaś inspirował się imionami zwierząt z londyńskiego ogrodu zoologicznego, który często odwiedzał wraz z ojcem. Tak właśnie narodziły się uwielbiane przez dzieci postacie Kłapouchego, Prosiaczka, Maleństwa i Kangurzycy.

W Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna mieszkańcy Stumilowego Lasu zajmują zaszczytne miejsce, a książki nieustannie znajdują się na nieoficjalnej liście bestsellerów czytelniczych. Z wielkiej sympatii do żółtego misia, każdego roku Biblioteka organizuje huczne urodziny, na które zaprasza największych przyjaciół Kubusia Puchatka, czyli dzieci.

Książnica informuje, że Kubuś Puchatek zawita w progi bibliotek 15 października o godz.10.00. Pojawi się w:

  • Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15,
  • Fili nr 1 przy ul. Kruczej 3,
  • Fili nr 2 przy ul. Staszica 12a,
  • Fili nr 9 na os. Orła Białego 18 /budynek SP 10/

Miś, wraz z bibliotekarzami, przygotował dla dzieci wiele ciekawych zabaw i opowieści na temat swoich licznych przygód. Obowiązuje strój w kolorach żółto – czerwonych. Mile widziane będą maskotki Kubusia. Wydarzenie odbywa się pod patronatem akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane