Jesteś tutaj:Blogi Polska w parlamencie 2019
wtorek, 15 października 2019 08:52

Polska w parlamencie 2019 Wyróżniony

  Norbert Wojski

Zjednoczona Prawica wygrała wybory i zamierzona większość w sejmie została osiągnięta. Jednak marzenie o większości konstytucyjnej i nadzieja na to, że do Sejmu nie dostanie się żadne inne ugrupowanie skierowane bardziej na prawo prysło wraz ze spływającymi i potwierdzanymi wynikami wyborów.

Lider zwycięskiej partii Jarosław Kaczyński mówiąc „zasługujemy na więcej” rozbudził na nowo dyskusje wśród Polaków spierających się od lat o Polskę. Po prawej stronie w kącie wyrósł prezesowi konkurent w postaci Konfederacji, której głos przed i w czasie kampanii był delikatnie mówiąc niezauważalny. Cisza o tym ugrupowaniu rozbudzała większe zainteresowanie wśród młodych, a przekroczenie progu wyborczego przez Konfederację daje wielu nadzieję na radykalniejszy prawicowy głos w Sejmie.

W obliczu krzykliwej i obłudnej manifestacji środowisk lewicowych, które otwartymi ulicami polskich miast wkraczały ostatnimi miesiącami w życie Polaków, głos konserwatywnych katolików broniących życia ludzkiego i wartości chrześcijańskich zostawał zlekceważony. Bo to właśnie wśród wspomnianego tego radykalnie prawicowego ugrupowania znajdują się m.in.ludzie głośno broniący życia poczętego i manifestujący wyraźnie swój sprzeciw wobec ideologii LGBT i całej tej lewicującej propagandy, pod którą podpisały się KO i lewacki SLD.

O ile Lewica może się cieszyć z wyniku wyborczego, o tyle powodów do radości z pewnością nie może mieć KO. Wolność obyczajowa i wszech naiwna tolerancja, pod którą podpina się Koalicja Obywatelska nie pomogła tym razem. Kusząc Polaków europejskością KO oparła tak naprawdę swoją kampanię wyłącznie na antypisowskich hasłach.

Zestaw osobowościowy Sejmu przedstawia się imponująco zważywszy na skrajność poglądową i osobowościową. Czeka nas ciekawa kadencja pełna ideologicznych miejmy nadzieję przepychanek. Będziemy świadkami ostrej rywalizacji i z pewnością poznamy głośno wypowiedziane lewackie postulaty w kontrze do radykalnie prawicowych. Prawdopodobnie staniemy się świadkami zmagań Lewicy i Konfederacji, na które spadnie ciężar dyskusji światopoglądowych. Tym samym wizerunek PiS może tylko na tym zyskać, gdyż dotychczasowe omijanie przez tę partię tzw. trudnych tematów pozwoli jej realizować w ciągu dalszym gospodarczą wizję zmian w Polsce. A jest tego w planach sporo zważywszy na to, że Polska gospodarka zmienia się na lepsze.

Wysoka frekwencja w wyborach świadczy o tym, że Polacy biorą sprawy Ojczyzny w swoje ręce. Jednak pod którym sztandarem staną? Pod „Bób, hummus, Włoszczyzna” czy „Bóg, honor, Ojczyzna”? To, na którą stronę Polacy się przechylą, bardziej na prawą czy na lewą zależy od mediów i katolickiego głosu kościoła.

Spektakl parlamentarny z nową obsadą niedługo się zacznie. Widowni z pewnością nie zabraknie.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Dante środa, 16 października 2019 21:00 napisane przez Dante

  @Sław Jeśli Polska ma być drugą Grecją to ja jestem na tak! Zalecam rezygnację z oglądania tvn.

 • Link do komentarza Przemysław Gronek środa, 16 października 2019 18:13 napisane przez Przemysław Gronek

  Głos Konfederacji był niezauważalny bo zarówno krajowe media jak i lokalne skutecznie ignorowały - licząc do 5 miały problem z wymienieniem cyfry 4.
  Inne lokalne portale podobnie - boicie się konfrontacji z ludźmi, którzy mają rację.

 • Link do komentarza empe środa, 16 października 2019 08:50 napisane przez empe

  "Zestaw osobowościowy Sejmu przedstawia się imponująco zważywszy na skrajność poglądową i osobowościową" - Czy Pan Autor ma w zwyczaju robić korektę przed publikacją tekstu? Przecież to zdanie jest kompletnie bez sensu. Cały wywód jest antylewicowym bełkotem ale to zdanie to prawdziwa wisienka na torcie językowej nieporadności.

 • Link do komentarza Sław wtorek, 15 października 2019 17:38 napisane przez Sław

  Polska gospodarka Panie redaktorze zależy od niemieckiej niestety, i nic do tego ani Pisowi ani KO ani poprzednim rządom. Pis miał szczęście rządzić w dobrej koniunkturze, ale to się kończy gospodarka niemiec staneła już na święta PIS nie będzie miał pieniędzy na nic a tylko rękę w nocniku, styczeń to Grecja na polskich ulicach, najdalej na jesień nowe wybory. Całe to gdakanie ideologiczne będzie warte funta kłaków i się okaże że to ylko zasłona dymna dla pospólstwa. Szkoda że ten artykuł też się w ten dym wpisuje.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane