Jesteś tutaj:Kultura „Dziwny jest ten świat”, pełen kontrastów
piątek, 18 października 2019 16:35

„Dziwny jest ten świat”, pełen kontrastów

 
„Dziwny jest ten świat”, pełen kontrastów fot. Rafał Wichniewicz

W holu internatu gnieźnieńskiego „Medyka” otwarta została wystawa zdjęć, autorstwa Anny Lis. Prezentuje ona kadry z różnych krajów świata - te mniej „reprezentacyjne”.

Foldery wakacyjne zachęcają do wyjazdów do egzotycznych krajów widokiem plaż, zabytków, zwierząt i innych ciekawych miejsc. Świat nie jest jednak taki „cukierkowy”, jak chcieliby tego marketingowcy, bowiem za rogiem zazwyczaj w oczy może uderzać zupełnie inny obraz, jaki sobie wyobrażaliśmy - czasem jest to bieda, niekiedy ludzkie troski, przeplatające się codziennością życia w różnych warunkach. Taki też jest temat przewodni wystawy „Dziwny jest ten świat”, otwartej w internacie Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie. 

- Tą wystawą chciałabym zapoczątkować wśród młodych ludzi, mieszkańców internatu, rozmowy, spotkania, dyskusji, o dziwności tego świata - z którego jednak możemy korzystać, gdzie zanim zaczniemy go oceniać, musimy go poznać i spróbować zaakceptować, jeśli nie w całości, to w części - przekazała Renata Szwacińska, kierownik internatu. 

- Temat wystawy dostałam od kierownika internatu pani Renaty Szwacińskiej i miałam problem, bo mam kilka tysięcy zdjęć w moich archiwach i musiałam je przejrzeć i dopasować do wizji tego tematu. Stąd też widać na tych zdjęciach biedę, ludzi wyciągnięci z tła. Miało nie być żadnych zabytków, imponujących budowli, tylko życie ludzi - tłumaczyła Anna Lis, autorka zdjęć, która dodała iż na potrzeby projektu starała się dobrać zdjęcia z wizyt w krajach, które ją najbardziej poruszyły. Są więc zdjęcia z Kambodży, Etiopii, Senegalu czy Indii. Wystawę można oglądać w holu internatu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane