Jesteś tutaj:Kultura Inscenizacja Dziadów w Gieczu
środa, 23 października 2019 10:33

Inscenizacja Dziadów w Gieczu

  mn
Inscenizacja Dziadów w Gieczu zdjęcie nadesłane

W tym roku pierwsza sobota po Zaduszkach przypada 9 listopada, a to właśnie tego dnia odbędą się Dziady, przygotowane przez Rezerwat Archeologiczny Gród w Gieczu.

Tradycyjnie, właśnie w ten sobotni wieczór, już po raz dziewiąty odbędzie się inscenizacja „Dziadów”, czyli dawnych, przedchrześcijańskich obrzędów ukazujących szacunek, jakim cieszyli się zawsze u nas zmarli przodkowie.

Odbędzie się rekonstrukcja zwyczajów przedpogrzebowych i samego pogrzebu (w tym roku – niesłusznie oskarżonego), a także inscenizacja Dziadów – czyli obrzędów ku czci zmarłych Przodków. Będzie także można zawitać do Nawii – słowiańskich Zaświatów. Zapraszamy 9 listopada o godzinie 17:00! 

Wydarzenie tradycyjnie inscenizować będą: Słowiański mit o Stworzeniu Świata, Koło Jana, Szkoła Podstawowa im. Pierwszych Piastów w Gieczu. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane