Jesteś tutaj:Kultura „Taneczne” spotkanie w bibliotece
środa, 23 października 2019 17:40

„Taneczne” spotkanie w bibliotece

  mn
„Taneczne” spotkanie w bibliotece zdjęcie nadesłane

Za nami kolejna wizyta w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna gościa, który opowiada o swojej miłości do wykonywanego zawodu.

Niedawno była to Klaudia Strzelczyk, założycielka pierwszej w Gnieźnie baletowej szkoły dla dzieci, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku pedagogika baletowa.

Pani Klaudia od wielu lat jest związana ze środowiskiem baletowym jako nauczyciel tańca oraz tancerka m.in. Teatru Wielkiego w Łodzi i Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Na spotkaniu opowiadała dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 6 i 7 w Gnieźnie o podróżach związanych z tańcem w balecie, zadowoleniu jakie płynie z wykonywania zawodu baleriny, czy satysfakcji jaką odczuwa na widok radości uczniów swojej szkoły. Mali uczestnicy wydarzenia mieli całe mnóstwo pytań, którymi nie wahali się podzielić.

Organizator spotkania ma nadzieję, że taka forma prezentowania pasji, zaowocuje w przyszłości pomysłami na wybór sposobu życia czy zawodu, który będzie satysfakcjonujący dla przyszłego pokolenia.

Wydarzenie odbyło się w ramach programu dla dzieci Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna pn.: Całe Gniezno Czyta Dzieciom.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane