Jesteś tutaj:Kultura Koncerty na najbliższej 13. „Offeliadzie”
poniedziałek, 04 listopada 2019 08:21

Koncerty na najbliższej 13. „Offeliadzie”

  mn
Koncerty na najbliższej 13. „Offeliadzie” zdjęcie nadesłane

Gnieźnieński Festiwal Filmowy „Offeliada”, oprócz prezentacji nowości polskiego kina niezależnego, zaprasza także co roku na nietuzinkowe koncerty. Nie inaczej będzie podczas 13. edycji festiwalu, w ramach której 8 i 9 listopada w Dobrym Browarze zagrają RAT KRU oraz The Pau. Wstęp na oba koncerty będzie bezpłatny.

RAT KRU o sobie mówią „zagubione ogniwo polskiej elektroniki”. Odważnie balansują na granicy sztuki i kiczu, nigdy jej jednak nie przekraczając. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną Rat One gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany z solowej działalności Papa Musta maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach.

Sami swoją muzykę określają betonową sambą, porywając do tańca tłumy na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka), jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival). Ich pierwsza płyta „Rat” łączy dub, hip-hop i elektronikę, a wydana w maju tego roku EPka zapowiada płytę, która już jesienią odmieni oblicze polskiej muzyki. Zwycięzca konkursu Kayax i My Name Is New.

Koncert RAT KRU w piątek 8 listopada, o 21:30, (Dobry Browar w Gnieźnie, ul. Grzybowo 34)

The Pau to realizacja punkowej idei „zrób to sam” – jednoosobowy projekt Pauliny, która komponuje, robi bity, gra na gitarze, pisze i śpiewa teksty. W ciągu ostatnich czterech lat zagrała kilkaset koncertów w Polsce, Niemczech, Norwegii, Hiszpanii, Portugalii, Czechach, Holandii, Izraelu oraz na Ukrainie, Litwie i Słowacji.

W 2017 roku w założonym przez siebie wydawnictwie Mięty Pole wydała debiutancką płytę „Ku”. W 2018 roku czeska wytwórnia Jodka Records wydała kasetę z tym samym materiałem. Latem 2019 roku ukaże się winylowa wersja „Ku” wydana przez czeską wytwórnię Piper Records. 18 października 2019 roku ukaże się natomiast płyta z nowym materiałem „Raj”, a Paulina wyruszy w dalszy ciąg trasy koncertowej, która nie skończy się nigdy.

Koncert The Pau w sobotę 9 listopada, o 21:30, (Dobry Browar w Gnieźnie, ul. Grzybowo 34)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane