Jesteś tutaj:Kultura Gnieźnianie nagrodzeni w konkursie Wielkopolska Press Photo 2019
wtorek, 05 listopada 2019 09:32

Gnieźnianie nagrodzeni w konkursie Wielkopolska Press Photo 2019

 
Gnieźnianie nagrodzeni w konkursie Wielkopolska Press Photo 2019 autor: Dawid Stube, nagrodzone zdjęcie pojedyncze pt. "Daniela"

Czterech fotografów pochodzących z Gniezna zyskało uznanie w prestiżowym konkursie Wielkopolska Press Photo. Jury wybierało spośród prawie 1400 nadesłanych zdjęć pojedynczych oraz w zestawach.

Organizatorzy Wielkopolska Press Photo, który jest najbardziej uznawanym regionalnym konkursem fotograficznym, ogłosili wyniki tegorocznej edycji zmagań fotoreporterów. Jury w składzie Jacenty Dędek (fotoreporter), Mariusz Forecki (fotoreporter) Zbigniew Ostrowski (SPL), Władysław Nielipiński (WBPiCAK w Poznaniu) oraz Mateusz Kiszka (WBPiCAK w Poznaniu) zapoznało się z 285 zdjęciami pojedynczymi i 1112 zdjęciami w 162 zestawach.

W sumie nadesłało je 91 autorów w pięciu kategoriach tematycznych, spośród których wybrano prace tych, które zbudziły największe uznanie i zasłużyły na wyróżnienie lub nagrodę finansową - w sumie jest to 37 autorów. Grand Prix prrzynano Pawłowi Jaskółce za zestaw "Eksmisja". 

Spośród gnieźnian:

  • W kategorii "Człowiek i jego pasje": nagrodę za zdjęcie pojedyncze zdobył Dawid Stube za pracę "Daniela", a wyróżnienie otrzymał Marek Lapis za zestwaw „Wybory Mister Gay Poland 2019”.
  • W kategorii "Życie codzienne" wyróżnienie otrzymał Waldemar Stube za ujęcie pt. "Pierścionek", a także akceptację za fotografię "Siostry".
  • W kategorii "Wydarzenia" akceptację zdobył zestaw Piotra Robakowskiego "Marsz równości", a także praca Dawida Stube "Marina Abramovic" oraz Marek Lapis za fotografię "Strajk nauczycieli 8 dzień". Ponadto nagrodę zdobył Marek Lapis za zdjęcie pojedyncze "Marsz równości".
  • W kategorii "Sport" wyróżnienie za zestaw "Tenis w ciemno" otrzymał Marek Lapis, a akceptację Dawid Stube za "4Foulee".

Otwarcie pokonkursowej wystawy i podsumowanie konkursu nastąpi 28 listopada 2019 r. w JCK Galeria ROZRUCH, w Poznaniu  (ul. Jackowskiego). o godz. 17.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane