Jesteś tutaj:Kultura Warsztat dla grup szkolnych o początkach kinematografii
środa, 06 listopada 2019 08:51

Warsztat dla grup szkolnych o początkach kinematografii

  mn

W listopadzie w Domu Powstańca Wielkopolskiego w Starym Ratuszu, w ramach wydarzenia "Daj się wciągnąć w Stary Ratusz - listopad - film" odbywają się bezpłatne zajęcia "Charlie i początki kina". To warsztat dla grup szkolnych inspirowany początkami kinematografii.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez filmów, a jak inaczej wyglądały filmy sprzed ponad 100 lat! W trakcie warsztatu uczestnicy zobaczą fragmenty filmów najstarszych – dziś ikon początków kinematografii oraz poznają jednego z najsłynniejszych aktorów filmu niemego - Charliego Chaplina. W czasach gdy trudności techniczne nie pozwalały połączyć obrazu i dźwięku, ważne były umiejętności aktorskie, pozwalające wyrazić ciałem, gestem i mimiką twarzy emocje bohaterów. W trakcie warsztatu z wykorzystaniem metod pedagogiki teatru uczestnicy sprawdzą na sobie możliwości autoekspresji, zaprosimy uczniów do zabaw animacyjnych i z rekwizytami takimi jak wąsy, melonik i laseczka – nieodzownych filmowych atrybutów Charliego. 

Zajęcia trwają 60 min, odbywają się od poniedziałku do piątku i tylko w tym miesiącu.

Zgłoszenia z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem na adres mejlowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod  nr tel. 512 411 867

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane