Jesteś tutaj:Kultura „Kwantechizm czyli klatka na ludzi” - spotkanie autorskie
środa, 06 listopada 2019 14:40

„Kwantechizm czyli klatka na ludzi” - spotkanie autorskie

  mn
„Kwantechizm czyli klatka na ludzi” - spotkanie autorskie zdjęcie nadesłane

Czy jesteśmy w wielu miejscach naraz? Co starzeje się szybciej, głowa czy stopy? Czy przyszłość jest przewidywalna? Na te oraz inne, równie dziwne pytania, fizyk Andrzej Dragan, autor książki „Kwantechizm”, czyli klatka na ludzi”, odpowie podczas spotkania autorskiego, które 12 listopada o godzinie 18.00 odbędzie się w Starym Ratuszu.

„Kwantechizm, czyli klatka na ludzi“ – książka popularnonaukowa napisana przez dr hab. Andrzeja Dragana, uzupełniona o barwne przemyślenia autora, na rynku pojawiła się 28 lutego, nakładem wydawnictwa Fabuła Fraza. Autor nie szczędzi czytelnikom czarnego humoru, co czyni trudny temat, niezwykle lekkim i dostępnym dla wszystkich.

Dr hab. Andrzej Dragan – autor 44 prac z zakresu optyki kwantowej, relatywistycznej teorii informacji kwantowej, teorii względności oraz kwantowej teorii pola w zakrzywionych czasoprzestrzeniach. Związany z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, tam zdobywał kolejne tytuły naukowe – magistra, doktora oraz doktora habilitowanego (2015). Obecnie w Instytucie Fizyki Teoretyczniej UW prowadzi swoją grupę badawczą zajmującą się relatywistycznymi aspektami zjawisk kwantowych. Wcześniej pracował w Imperial College London i University of Nottingham. Jest też profesorem wizytującym National University of Singapore. Andrzej Dragan to postać złożona, typ niepokorny. Naukowiec i artysta w jednym, łączy cięty humor i lekkość przekazu. Nigdy nie pił kawy.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Czesio środa, 06 listopada 2019 23:40 napisane przez Czesio

    Kto potrafi zmienić teraźniejszość, aby nie uległa ona zmianie w przyszłości?

  • Link do komentarza antrejka środa, 06 listopada 2019 22:53 napisane przez antrejka

    Ostatnio udało się pogodzić 5 różnych wersji teorii superstrun i tak naprawdę były one jedynie różnymi przedstawieniami tej samej teorii. Ale co podtrzymuje energię strun? Energia przepływa z ośrodka cieplejszego do zimniejszego bowiem w kosmosie jest brak zera absolutnego. Więc jakie są składniki prawa przepływu owej energii? Czyż zwykły proces korozji nie jest fascynujacy... ileż jeszcze wiedzy nieodkrytej można z tego czerpać garściami! I pamiętajmy wiatry wieją z wyżu do niżu. Raczej wszystko dąży do spokoju i ładu .. nie do zamętu i chaosu... w sumie dziwne bo jak osiągnie spokój to zanika, ale i tak drga by dać nowy początek czemuś innemu... elementarnemu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane