Jesteś tutaj:Kultura Spektakl muzyczny „Republika.Maanam”
czwartek, 07 listopada 2019 14:41

Spektakl muzyczny „Republika.Maanam”

  mnopr
Spektakl muzyczny „Republika.Maanam” zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na spektakl muzyczny inspirowany muzyką i tekstami dwóch legendarnych polskich grup rockowych: Republiki i Maanamu, którego twórcami i wykonawcami są seniorzy z gnieźnieńskiego Klubu Seniora "Radość".

Muzyka rockowa królowała na parkietach od lat pięćdziesiątych do końca lat dziewięćdziesiątych minionego wieku. Nadal nie brakuje miłośników starego dobrego rocka. Spośród grona wspaniałych wokalistów i twórców muzycznych tamtych lat organizatorzy wybrali piosenki Grzegorza Ciechowskiego oraz Olgi Jackowskiej (Kory) i Marka Jackowskiego. To artyści, których nie trzeba przedstawiać, liderzy jednych z najważniejszych zespołów w dziejach Polskiej Muzyki Rozrywkowej.

Realizując przedstawienie seniorzy chcą uczcić pamięć tych wybitnych twórców oraz pomóc publiczności na nowo odkryć piosenki zespołu Republika i grupy Maanam. Spektakl jest manifestacją umiejętności, możliwości i potencjału, który posiadają osoby po 60 roku życia.

Spektakl REPUBLIKA.MAANAM, to efekt pracy podczas warsztatów musicalowych, w których uczestniczyli artyści z Klubu Seniora "Radość". Do zadania nie przystąpili sami - pomogli im profesjonaliści z Teatru Za Miastem, którzy podjęli się funkcji trenerów wokalnych i aktorskich. Warsztaty miały na celu pobudzanie i rozwijanie wyobraźni muzycznej, a także odkrywanie własnych możliwości twórczych, kształcenie poczucia rytmu oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych. Program obejmował: złożone ćwiczenia oddechowe i prawidłowej dykcji, emisję głosu, pracę z mikrofonem oraz naukę piosenek wybranych jako element składowy całego przedstawienia muzycznego.

Przy tej okazji mówią "stop stereotypom" - to nie prawda, że osobom w wielu senioralnym nie wypada śpiewać rocka. Seniorzy mają w sobie pokłady energii i mocy, o której nawet nie śniło się ich wnukom. Przekonają się o tym ci, którzy przyjdą do Miejskiego Ośrodka Kultury, 20 listopada o godzinie 18.00. Wstęp na wydarzenie - 10 zł. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane