Jesteś tutaj:Kultura Wieczornica patriotyczna szkoły Rodzice-Dzieciom
piątek, 08 listopada 2019 09:10

Wieczornica patriotyczna szkoły Rodzice-Dzieciom

 
Wieczornica patriotyczna szkoły Rodzice-Dzieciom fot. Rafał Wichniewicz

Tradycyjnie w okresie Narodowego Święta Niepodległości, wychowankowie szkoły przy ul. Orzeszkowej przygotowali program artystyczny o historii Polski.

Niepisaną tradycją Szkoły Podstawowej Rodzice-Dzieciom, jest coroczna wieczornica patriotyczna. W jej trakcie, co roku prezentowany jest nowy program, ukazujący różne aspekty niekiedy trudnej, a czasami chwalebnej historii Rzeczypospolitej.

- Chcemy w ten sposób włączyć się w obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości - przyznał dyrektor szkoły Jacek Maćkowiak i dalej zacytował słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego: - "Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce mieć ludzi wielkich, kończy się". 

W trakcie występu, który odbył się w salce przy parafii bł. Michała Kozala, dzieci z kilku klas zaprezentowały program taneczny, wokalny i poetycki, ukazujący różne dzieje Polski na przestrzeni wieków, szczególnie omawiając ostatnie stulecia.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza pedagog poniedziałek, 11 listopada 2019 20:48 napisane przez pedagog

  kibolo przestań, bo twoich deliberacji nie da się już czytać.

 • Link do komentarza kibolo poniedziałek, 11 listopada 2019 10:51 napisane przez kibolo

  Panie dyrektorze.W podręcznikach piszą,przez co musi Pan tego uczyć,że 11 listopada Polska odzyskała niepodległość dlatego w tym dniu świętujemy rocznicę.W tym dniu to Piłsudski i jego stronnicy objęli władzę w Polsce już niepodległej.Niepodległość była odzyskiwana stopniowo w miarę jak państwa zaborcze traciły władzę na polskim terytorium.A było to wcześniej niż 11 listopada 1918 r.

 • Link do komentarza Marek niedziela, 10 listopada 2019 08:36 napisane przez Marek

  Ale ta szkoła ma teraz piękną AULĘ !!

 • Link do komentarza Monika sobota, 09 listopada 2019 22:04 napisane przez Monika

  Pięknie !!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane