Wydrukuj tę stronę
piątek, 08 listopada 2019 09:10

Wieczornica patriotyczna szkoły Rodzice-Dzieciom

 
Wieczornica patriotyczna szkoły Rodzice-Dzieciom fot. Rafał Wichniewicz

Tradycyjnie w okresie Narodowego Święta Niepodległości, wychowankowie szkoły przy ul. Orzeszkowej przygotowali program artystyczny o historii Polski.

Niepisaną tradycją Szkoły Podstawowej Rodzice-Dzieciom, jest coroczna wieczornica patriotyczna. W jej trakcie, co roku prezentowany jest nowy program, ukazujący różne aspekty niekiedy trudnej, a czasami chwalebnej historii Rzeczypospolitej.

- Chcemy w ten sposób włączyć się w obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości - przyznał dyrektor szkoły Jacek Maćkowiak i dalej zacytował słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego: - "Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce mieć ludzi wielkich, kończy się". 

W trakcie występu, który odbył się w salce przy parafii bł. Michała Kozala, dzieci z kilku klas zaprezentowały program taneczny, wokalny i poetycki, ukazujący różne dzieje Polski na przestrzeni wieków, szczególnie omawiając ostatnie stulecia.

 

Galeria

4 komentarzy