Jesteś tutaj:Kultura Zaduszki Poetyckie: Piskurz, Rzepa, Kuczkowski
środa, 13 listopada 2019 10:20

Zaduszki Poetyckie: Piskurz, Rzepa, Kuczkowski

  mn
Zaduszki Poetyckie: Piskurz, Rzepa, Kuczkowski zdjęcie nadesłane

W ramach „Wielkiej i małej literatury Gniezna. I-go Całorocznego Festiwalu Literatury Gnieźnieńskiej” w najbliższą sobotę odbędą się Zaduszki Poetyckie, na których będą wspominani nieżyjący już, wybitni lirycy gnieźnieńscy: Anna Piskurz, Tomasz Wincenty Rzepa i Sławomir Kuczkowski.

Podczas spotkania zaprezentowana zostanie również twórczość gnieźnieńskich pisarzy oraz, dzięki współpracy z „Czytelnią na Piętrze” I LO im. Chrobrego w Gnieźnie, nastąpi otwarcie wystawy ekfraz do poezji Anny Piskurz. Autorami prac są uczniowie i absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego skupieni w kole plastycznym prowadzonym przez artystę plastyka Krzysztofa Burgharda. Wiersze zilustrowali: Bartek Degórski, Marta Kłodawska, Małgorzata Kukurenda, Paulina Nowakowska, Rozalia Rębasz, Julia Siwińska, Michalina Skrzyńska, Marta Szymańska i Anna Wąsowicz. Ekfrazy wzbogaciły zbiór opowiadań wydany przy okazji IV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Anny Piskurz pt. „Spotkałam tylu ludzi a nie spotkałam, nikogo…”

W sobotę 16 listopada o godz. 18:00 w Starym Ratuszu wyjątkowych pisarzy Gniezna wspominać będą przyjaciele oraz znajomi literatów, podczas Zaduszek Poetyckich będzie również okazja obejrzenia oryginalnych rękopisów i maszynopisów wierszy, które obecnie opracowywane są do przyszłych publikacji książkowych.

Organizatorem „Wielkiej i małej literatury Gniezna. I-go Całorocznego Festiwalu Literatury Gnieźnieńskiej” wg koncepcji artystycznej Dawida Junga jest Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, festiwal objęty został honorowym patronatem: Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i „Zeszytów Poetyckich”.

2 komentarzy

  • Link do komentarza czytelnik czwartek, 14 listopada 2019 07:25 napisane przez czytelnik

    Takie spotkania mimo wszystko powinny się odbywać chociaż przy skromnym instrumentalnym akompaniamencie. Bo poezja i muzyka to dwie pokrewne dusze.

  • Link do komentarza sergiusz środa, 13 listopada 2019 20:33 napisane przez sergiusz

    Literatów nikt nie docenia. O ile o historii mówi wielu, tej widowiskowej wspomina część (powstanie wlkp), regionalnej mówią miłośnicy, a o literackiej desperaci chcący pamiętać. Ale to dzięki im dziedzictwo przetrwa. Dziękuję, może się przejdę...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane