Wydrukuj tę stronę
środa, 13 listopada 2019 20:20

„Kto ty jesteś?” w wykonaniu uczniów Ekonomika

 

W środowy wieczór wychowankowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych zaprezentowali spektakl historyczno-teatralny, nawiązujący do tematyki obchodzonego dwa dni temu święta.

Uczniowie gnieźnieńskiego Ekonomika w ostatnich tygodniach przygotowywali się do swojego rodzaju wieczornicy patriotycznej. Spektakl został zaprezentowany 13 listopada w hali sportowej przy ul. Sobieskiego - przyglądało się mu spore grono pozostałych wychowanków oraz rodziców i grona nauczycielskiego. 

Motywem przewodnim było pytanie "Kto ty jesteś?", pochodzące z najbardziej znanego wierszyka patriotycznego autorstwa Władysława Bełzy. Odpowiedzią były krótkie przedstawienia, obrazujące różne sytuacje z dziejów naszej ojczyzny na przestrzeni kilku ostatnich stuleci. Wykonane zostały w różnej formie - od jak najbardziej poważnych scen, związanych z rozbiorami czy wojnami, po te ukazane w nieco żartobliwy sposób, jak rywalizacja między Juliuszem Słowackim a Adamem Mickiewiczem. 

Do jego wykonania zaangażował się szkolny teatr - w sumie kilkudziesięciu uczniów, których występ został nagrodzony jak najbardziej zasłużonymi brawami.

Galeria