Jesteś tutaj:Blogi Radny Kamiński: urząd nie potrafi logicznie uzasadnić wzrostu cen za parkowanie
piątek, 15 listopada 2019 12:35

Radny Kamiński: urząd nie potrafi logicznie uzasadnić wzrostu cen za parkowanie

  Paweł Kamiński

Jeśli urząd nie potrafi logicznie uzasadnić wzrostu cen za parkowanie w centrum (umierającym centrum), to musi się za tym kryć tylko skok na kasę. Oto mój krótki komentarz.

21 komentarzy

 • Link do komentarza urzędas sobota, 23 listopada 2019 22:21 napisane przez urzędas

  @ czytelnik, dobrze napisane i nadzieja, ze ktoś się s tych wymienionych ruszy. Oni mówią, ze nie czytają komentarzy, w a wiem i osobiście widziałem, jak zaczynają dzień właśnie od ich czytania!

 • Link do komentarza czytelnik sobota, 23 listopada 2019 00:24 napisane przez czytelnik

  Na osiedlach i nie tylko samochody parkują wbrew przepisom. Jest zakaz i co? Ano nic. Jak by go nie było. Ponadto parkują 2-4 metry od skrzyżowania skutecznie zasłaniając widoczność wyjeżdżającym z podporządkowanej. I co? I nic! Inny problem - parkowanie na wąskiej ulicy dokładnie naprzeciw wjazdu do posesji sąsiada. Tak, ze on ma trudności z wyjazdem. I co? I nic! Panowie Komendanci, może nadszedł wreszcie czas, by zabrać się za tych, co łamią prawo i innym śmieją się prosto w oczy! Bo trwa to latami i jakby jest usankcjonowane, że w Gnieźnie można wszystko. Robi się z naszego miasta rzeczywiście taka pipidówka, gdzie każdy robi, co chce. Może nie sprzątać ulicy i nikt mu nic nie zrobi. Może parkować byle gdzie i staje się to normą. Może chlać na ulicy w centrum i co? Nic! Dziesiątki butelek pozostawionych po ulicznych libacjach są tego dowodem. A Miasta nie stać nawet na ustawienie dodatkowego kosza na śmieci. No to będzie miało górę szkła na chodniku! Dezorganizacja Gniezna na każdym kroku i niech nikt nie mówi, ze nie mam racji, bo jak przyjdzie co do czego, to chętnie udzielę osobiście wszelkich informacji.

 • Link do komentarza Babcia piątek, 22 listopada 2019 15:01 napisane przez Babcia

  ostatnio straż miejska się odnalazła! stała przy katedrze i dawała mandaty, pouczała, groziła odebraniem prawa jazdy za przejeżdżanie koło katedry, które to jest niedozwolone w tygodniu, ale za to w niedzielę już tak włącznie z parkowaniem! komu przeszkadza przejazd osobowych tamże w ciągu dnia, o ile mniejsze korki byłyby gdzie indziej skoro władze nie potrafią uprawnić tego same...

 • Link do komentarza kropka piątek, 22 listopada 2019 12:53 napisane przez kropka

  kierowca masz rację i dodałbym że nawet nie widzą jak na wąskich uliczkach osiedli z domami jednorodzinnymi zostawiane są samochody które utrudniają przejazd np. śmieciarom, chociaż na posesje mają wjazdy i miejsca do parkowania do tego z garażami. I niech nikt nie tłumaczy że brak znaku na to pozwala bo wystarczy interwencja w magistracie żeby znaki postawić o zakazie postoju . Kto to widział żeby na wąskiej ulicy gdzie obok zaparkowanego nieraz cały czas auta ledwo inne przejedzie miały miejsce takie sytuacje. A jak coś się wydarzy i będzie potrzeba straży pożarnej i innych służb to dopiero będzie się działo.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 22 listopada 2019 12:39 napisane przez mieszkaniec

  ad. Bobi - kiedy z takim przypadkiem zwracałem się do policji, to dostałam odpowiedź, ze na pewno ten wóz policyjny jechał na inną ważną interwencję. I pewnie to była prawda, choć uważam, że ci z tego radiowozu jadący rzeczywiście na interwencję powinni przez radio zawiadomić komendę i zauważonym naruszeniu przepisów. Są także przecież policjanci dzielnicowi. Oni powinni zająć się tymi mieszkańcami w swoim terenie, którzy permanentnie naruszają przepisy. Jest wreszcie Straż Miejska i to do nich także należ pilnowanie porządku prawnego w mieście. No i na końcu jest jeszcze Komitet osiedlowy, któremu najbardziej na sercu powinno zależeć na tym, co się dzieje w obrębie działania tego komitetu, a nie tylko jakieś festyny czy wycieczki. I to od tych wszystkich wymienionych mamy prawo wymagać tego, do czego się wszyscy zobowiązali. I za pieniądze i społecznie. Odpowiedzialność powinna być najważniejszą cechą wszystkich tych, od których zależy nasze życie.

 • Link do komentarza Bobi piątek, 22 listopada 2019 09:59 napisane przez Bobi

  kierowca 21.11.2019 trafiłeś w punkt. Każdy z nas widzi bezczynność danych służb. Przyzwolenie w Gnieźnie na takie zachowanie rośnie z dnia na dzień. Samochody na zakazach, zatoczkach autobusowych, przejściach dla pieszych, spożywanie alkoholu na targowisku pod okiem monitoringu itp.

 • Link do komentarza kierowca czwartek, 21 listopada 2019 11:08 napisane przez kierowca

  Nasza Straż Miejska i Policja jeżdżą po ulicach i są ślepi na wszystkie przewinienia nas kierowców. Byłem świadkiem ostatnio zaparkowanego auta osobowego na zatoczce autobusowej na ulicy Budowlanych. Pan kierowca wysiadł i poszedł do pobliskiego sklepu przy przystanku, kierowca autobusu zatrąbił na właściciela pojazdu żeby ten odjechał i zrobił miejsce bo ten nie miał prawa tam stanąć. Pan z samochodu pogroził tylko i poszedł sobie. Najgorszym w tym wszystkim jest to że świadkami zdarzenia była Jadąca z drugiej strony Policja i widząca całe zdarzenie - nie zatrzymała się i pojechała dalej. Takich mamy w Gnieźnie stróży prawa wstyd. Także proszę się nie dziwić że każdy parkuje gdzie chce i jak chce skoro nikt tego nie pilnuje.
  A TO DLA STRÓŻÓW PRAWA KU PRZYPOMNIENIU
  (Grzywna jaką możemy otrzymać za popełnione wykroczenie zatrzymując pojazd w zatokach autobusowych to 100 złotych i 1 punkt karny do ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Zgodnie z art. 97 KW w zw. z art. 49, ust. 1, pkt. 9 Ustawy Prawo o ruchu drogowym: „zabrania się zatrzymania pojazdu: w odległości mniejszej niż 15 metrów od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoka – na całej jej długości”).

 • Link do komentarza poznaniak wtorek, 19 listopada 2019 22:58 napisane przez poznaniak

  Też zajechaliśmy kiedyś na ten parking i odjechaliśmy z kwitkiem. Niegościnne Gniezno:-(

 • Link do komentarza Kierowca wtorek, 19 listopada 2019 20:31 napisane przez Kierowca

  Panie Pawle zapraszam szczególnie od piątku do niedzieli na ul. Okulickiego. Zobaczy Pan jak wygląda parkowanie w Gnieźnie. 30 samochodów na zakazie zatrzymywania się, a obok darmowy parking wolny. Ktoś to rozumie ?

 • Link do komentarza Kierowca wtorek, 19 listopada 2019 20:25 napisane przez Kierowca

  Janku B wystarczy patrzeć na znaki. Są wielkie litery P to oznacza parking. I jedziesz tak jak wskazują. 200 ludzi sobie radzi to i Tobie się uda.

 • Link do komentarza emigrant poniedziałek, 18 listopada 2019 23:48 napisane przez emigrant

  Zamknąć na szlaban jedyny parking w centrum to skandal! Czego ten szlaban ma pilnować? Tam nawet nie ma porządnego utwardzenia,! Tak dba prezydent o mieszkańców , którym z własnej i nieprzymuszonej woli zdecydował się służyć! Bo z tego, co wiadomo, to ten plac jest własnością Powiatu, ale powiatowa starościna nie wiadomo dlaczego przekazała go w użytkowanie swojemu koledze prezydentowi miasta. No a ten go skutecznie broni przed parkowaniem. To się nadaje na dobry skecz do kabaretu!

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 18 listopada 2019 14:40 napisane przez wilk

  W każdym mieście w Polsce, tam gdzie rządzą postkomuniści z PO SLD i N razem z PSL następują podwyżki wszelkich opat dla mieszkańców !!! Pisałem już wielokrotnie wcześniej,że tak będzie,lecz ludziska są ślepi i głusi,to najdelikatniej powiedziane. Trzeba w końcu WYBRAĆ NOWYCH ,PROPOLSKICH przedstawicieli na prezydenta czy burmistrza,a tą antyspołeczną i hochsztaplerską sitwę rozgonić w trzy wiatry, najlepiej tam gdzie są ich protoplaści,czyli okolice mauzoleum pewnego zabalsamowanego zbrodniarza i okolice pewnej bramy,dzielącej miasto na wschód i zachód !! I to się tyczy także Pierwszej Stolicy Lemingów,tutaj widać to jak w soczewce !!!

 • Link do komentarza Jan B. poniedziałek, 18 listopada 2019 12:01 napisane przez Jan B.

  Ad. "luciu" ja tez tam byłem, zresztą nie tylko ja. Była godzina 16:30 po południu. Objeżdżaliśmy teren parkingu dookoła. Przy szkole szlaban. Pojechaliśmy wzdłuż skręcając na ten hotel w budynku powojskowym. Tam są miejsca parkowania dla hotelu i to oczywiste. Żadnego wjazdu ani dziury w plocie na ten wielki plac pokoszarowy. To ja się pytam, o co chodzi? O to, żeby miasto zarabiało na Strefie? dodaję, że nie tylko ja tak kluczyłem po tym terenie. I odczułem to jako bezczelną zagrywkę w stosunku do przyjezdnych i już nigdy do Gniezna nie przyjadę. Przyjechałem wtedy, bo musiałem, ale innym też odradzę taką "gościnność".

 • Link do komentarza Mieszkaniec niedziela, 17 listopada 2019 20:59 napisane przez Mieszkaniec

  Gniezno
  1. W podstrefie A – czerwonej:
  1) minimalna opłata za ¼ h 0,80 zł
  2) za pierwszą godzinę: 3,00 zł
  3) za drugą godzinę: 3,60 zł
  4) za trzecią godzinę: 4,30 zł
  5) za czwartą i każdą następną: 3,00 z
  Poznań
  W podstrefie cenowej A - czerwonej
  za pierwszą godzinę: 3.00zl
  za drugą godzinę:3.60 zl
  za trzecią godzinę: 4.30 zl
  za czwartą i każdą następną godzinę: 3.00 zl
  Warszawa
  Parkowanie w stolicy jest proste: pierwsza godzina kosztuje 3 zł, druga 3,60 zł, trzecia 4,20 zł, każda kolejna 3 zł (ceny aktualne na początek 2019 r.). Trzeba wnieść opłatę za minimum 10 minut (za 50 gr.).
  I podkreślam 2 pozostałe miasta zarabiają więcej niż nasi mieszkańcy miasta a płacimy tyle samo co poznaniak zarabiający min 4000 zł miesięcznie więc niech nasi radni z naszych pieniędzy sami opłacają nasz postój a nie żerują na nas

 • Link do komentarza Koryfeusz niedziela, 17 listopada 2019 12:28 napisane przez Koryfeusz

  Pana Kamińskiego niektórzy atakują za tę geotermię, a Miasto podwyższa opłaty, zaś o geotermii nie chce słyszeć. Dlaczego? Otóż wyjaśniam dlaczego u nas jest takie negatywne podejście do tematu geotermii. Chodzi po prostu o sprawy ideologiczne. Rządzi u nas środowisko PO, a oni są negatywnie nastawieni do Ojca Rydzyka, który promował mocno geotermię. To środowisko neguje więc wszystko co związane jest ze środowiskiem Radia Maryja i pomysłami środowisk katolickich oraz nieliberalnych. Dlatego czynione są starania, aby przedstawić negatywny obraz tych pomysłów związanych z geotermią. Po prostu jest tu walka ideologiczna liberałów z nieliberałami, a środowiska liberalne nie patrzą na słuszność pomysłów nieliberałów tylko negują wszystko co nie jest zgodne z linią liberałów i z ich myśleniem.

 • Link do komentarza emeryt sobota, 16 listopada 2019 20:02 napisane przez emeryt

  Najlepiej zamknąć to miasto dla wszystkich: tych samochodziarzy i tych pieszych, żeby nie przeszkadzali w jego usypianiu. Ciekawe, co na te wszystkie fanaberie komunikacyjne ta organizacja kupców, która powstała przed laty z wielkim szumem i wejściem smoka na te dziwne imieniny miasta? Czy oni nie widzą, że te wszystkie działania władzy obracają się przeciwko nim? Ludziska nie mając parkingów tych zwanych buforowymi i okresowego parkowania w centrum będą uciekać tam, gdzie są parkingi, czyli do wszelkiej maści galerii,a centrum Gniezna wymrze co do jednej żabki w celu zaspokojenia spragnionych i głodnych, takich na expressowe zaopatrzenie późnym wieczorem lub nocą.

 • Link do komentarza luciu sobota, 16 listopada 2019 19:36 napisane przez luciu

  Seba - Tobie coś się nie pomyliło? Ten z szlabanem to jest chyba parking szkoły, a parking miejski masz tam dalej i jest on czynny 24h za darmo.

 • Link do komentarza Seba sobota, 16 listopada 2019 09:57 napisane przez Seba

  Jedyne, co na całym cywilizowanym świecie reguluje możliwość parkowania w centrach miast, to tzw. czasowki w godzinach pracy strefy. I to zarówno dla tych przyjezdnych, jak i obowiązujących stałych mieszkańców strefy. I to ściśle przestrzegane i kontrolowane. No i parkingi buforowe. A w Gnieźnie wszystko na opak. Konia z rzędem temu,co będzie chciał zaparkować na parkingu dawnych koszar przy Sobieskiego. Dlaczego on jest zamknięty wieczorem, Bóg jeden raczy wiedzieć. Wielokrotnie odbilismy się z imprezy w mieście, bo nie było możliwości tam pozostawienia pojazdu. A plac pusty, no i szlaban zamknięty. To dla kogo on jest?

 • Link do komentarza gnieźnianin piątek, 15 listopada 2019 23:57 napisane przez gnieźnianin

  Panie Radny, przecież nasz gnieźnieński prezydent podobno jest wybitnym ekonomistą, więc jak Pan myśli, dlaczego on nie potrafi tak liczyć cen tej strefy, żeby to się opłacało przede wszystkim mieszkańcom, ale także Miastu? Gdzie sa te parkingi buforowe, które miały powstawać poza ścisłym centrum? Dlaczego do dzisiaj nie powstał parking przy ul. Sobieskiego naprzeciw Maxa? O tym parkingu mówi się od kilkunastu lat, tam jest jakaś hurtownia, która już dawno powinna znaleźć sobie inne miejsce. Dlaczego budowane parkingi przy cmentarzach nie służą celom, do jakich je podobno pobudowane, czyli dla gości pogrzebowych i odwiedzających bliskich na cmentarzu? Poszukanie wolnego miejsca przy cmentarzu św. Krzyża graniczy z cudem nawet wtedy, gdy nie ma żadnego pogrzebu. Czy po to pan buduje parkingi, żeby tylko pochwalić się tym w kolejnym wydaniu sztywnokartonowego biuletynu ku czci władzy? A co z autami-reklamami na parkingach blokujących miejsca dla normalnych użytkowników dróg? Pokazywanie mieszkańcom, że coś się robi rzekomo dla nich ("Budujemy dla Was"),a tak naprawdę nie poprawiając komfortu życia w tym mieście to po prostu lekceważenie naszych głosów i wydawania naszych, społecznych pieniędzy sztuka dla sztuki.

 • Link do komentarza rezigiusz piątek, 15 listopada 2019 14:36 napisane przez rezigiusz

  Panie Pawle uzasadnienie było a mianowicie z tego co pamiętam i sam to cytowałem że "zbyt wąskie ulice" :-)

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane