Jesteś tutaj:Kultura „Smaki kultury”
wtorek, 19 listopada 2019 13:21

„Smaki kultury”

  mn
„Smaki kultury” zdjęcie nadesłane

„Smaki Kultury” to nowy cykl Miejskiego Ośrodka Kultury w ramach którego organizowane są spotkania z cudzoziemcami od wielu lat mieszkającymi w Gnieźnie, którzy w sposób subiektywny przedstawią kulturę z której się wywodzą.

Inspiracją do tego cyklu było spotkanie z Sonią Iskhanyan, które odbyło się latem w Starym Ratuszu pod nazwą „Smaki i Rytmy Armenii”, a które zostało bardzo pozytywnie odebrane.

Wśród Gnieźnian żyje wielu cudzoziemców, którzy osiedlili się tu na dobre, ale przyswajając sobie nasz język i naszą kulturę nie zapominają o swych korzeniach. Chętnie dzielą się wspomnieniami i obyczajami ze swej ojczyzny.

Każde spotkanie połączone jest z degustacją potrawy charakterystycznej dla danego państwa i opowieścią (wspomnieniem) o jego kulturze.

Gościem najbliższego spotkania, które odbędzie się 21 listopada 2019 o godz. 18.00 w Starym Ratuszu będzie p. Julia Graczyk – rodowita Węgierka, która w Polsce mieszka od 47 lat.

Jest to osoba niezwykle otwarta, kontaktowa, szalenie aktywna, z głową pełną pomysłów, pozytywnie nastawiona, która w sposób wyjątkowy pielęgnuje wiedzę o historii naszych narodów i nieustannie ją przekazuje.

Na tym spotkanie nie zabraknie również rytmów węgierskich, gdyż nasz gość obiecał nauczyć wszystkich czardasza.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane