Jesteś tutaj:Kultura Książka z biblioteki na telefon: odbiorcy mogą dzwonić
czwartek, 21 listopada 2019 09:16

Książka z biblioteki na telefon: odbiorcy mogą dzwonić

  mn
Książka z biblioteki na telefon: odbiorcy mogą dzwonić archiwum redakcji

Aż 25 osób chce zostać wolontariuszami wyjątkowej akcji gnieźnieńskiej książnicy "Książka na telefon"! Tylu chętnych odpowiedziało w naborze na wolontariuszy w projekcie „Dwukierunkowa do czytania – Książka na telefon”.

Teraz kandydatów czekają szkolenia - prawnicze, psychologiczne i z pierwszej pomocy przedmedycznej. Po przeszkoleniu podpiszą umowy wolontariackie, otrzymają identyfikatory (z pieczątką Biblioteki i podpisem Dyrektora) oraz torby do noszenia książek (z logo usługi). I mogą zacząć działać!

Pod koniec listopada ruszy też otwarty nabór na odbiorców usługi. Mogą z niej skorzystać osoby, które nie mogą samodzielnie wypożyczać książek z Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna – z powodu wieku, stanu zdrowia czy innej ważnej niedyspozycji. Takie osoby mogą zgłaszać się same lub zostać zgłoszone przez rodzinę, sąsiada, znajomych pod numerem tel. 61 426 40 54.

Projekt „Dwukierunkowa do czytania – książka na telefon” jest realizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna oraz Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Został on dofinansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane