Wydrukuj tę stronę
czwartek, 21 listopada 2019 09:16

Książka z biblioteki na telefon: odbiorcy mogą dzwonić

  mn
Książka z biblioteki na telefon: odbiorcy mogą dzwonić archiwum redakcji

Aż 25 osób chce zostać wolontariuszami wyjątkowej akcji gnieźnieńskiej książnicy "Książka na telefon"! Tylu chętnych odpowiedziało w naborze na wolontariuszy w projekcie „Dwukierunkowa do czytania – Książka na telefon”.

Teraz kandydatów czekają szkolenia - prawnicze, psychologiczne i z pierwszej pomocy przedmedycznej. Po przeszkoleniu podpiszą umowy wolontariackie, otrzymają identyfikatory (z pieczątką Biblioteki i podpisem Dyrektora) oraz torby do noszenia książek (z logo usługi). I mogą zacząć działać!

Pod koniec listopada ruszy też otwarty nabór na odbiorców usługi. Mogą z niej skorzystać osoby, które nie mogą samodzielnie wypożyczać książek z Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna – z powodu wieku, stanu zdrowia czy innej ważnej niedyspozycji. Takie osoby mogą zgłaszać się same lub zostać zgłoszone przez rodzinę, sąsiada, znajomych pod numerem tel. 61 426 40 54.

Projekt „Dwukierunkowa do czytania – książka na telefon” jest realizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna oraz Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Został on dofinansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.