Jesteś tutaj:Kultura Warsztaty dla nauczycieli przedszkoli w bibliotece
piątek, 22 listopada 2019 07:52

Warsztaty dla nauczycieli przedszkoli w bibliotece

  mnopr
Warsztaty dla nauczycieli przedszkoli w bibliotece zdjęcie nadesłane

W środowe popołudnie 20 listopada 2019 r. w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna odbyło się szkolenie zorganizowane w ramach dwóch realizowanych programów: „Mała Książka. Wielki Człowiek” i „Całe Gniezno Czyta Dzieciom.”

W spotkaniu prowadzonym przez Ewę Jaworską, koordynatora akcji CPCD wzięli licznie udział nauczyciele z gnieźnieńskich przedszkoli. Poświęcone ono było wykorzystaniu teatrzyku kamishibai na zajęciach z dziećmi. Uczestnicy zapoznali się z historią i współczesną formą teatrzyku, poznali możliwości użycia go w przedszkolu oraz ćwiczyli układanie kart do opowieści kamishibai.

Podczas warsztatów swoją wiedzą na temat papierowego teatru podzieliła się Katarzyna Wilczkowska, kierownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu, Filia w Gnieźnie.

Pani Katarzyna tak opowiadała o inspiracji teatrem kamishibai: „Teatrem kamishibai interesuję się od mniej więcej trzech lat. Na tyle zafascynowała mnie ta forma prezentowania bajek, że pomimo braku talentu plastycznego, postanowiłam sama zacząć tworzyć ilustracje. Oczywiście z rysowania nadal jestem kiepska. Na moje szczęście kamishibai można robić na różne sposoby więc zupełnie się tym nie przejmuję. I to jest w tym wszystkim najlepsze. Absolutnie każdy może zostać autorem bajki do teatrzyku. Jestem też współorganizatorką gnieźnieńskiego przeglądu lokalnych teatrzyków. Kamishibajanie w Gnieźnie to impreza, która pozwala zaprezentować swoją twórczość szerszej publiczności. Jednocześnie daje szansę na wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami.”

Organizatorzy zapraszają na kolejne szkolenie, zaplanowane na 11 grudnia (środa) o godz. 17.00 do Filii nr 2 gnieźnieńskiej biblioteki przy ul. Staszica 12a. Na nim przybliżona zostanie wartość biblioterapii w pracy z dziećmi. Zapisy przyjmuje Ewa Jaworska tel. 61 426 40 54 lub mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1 komentarz

  • Link do komentarza Maria piątek, 22 listopada 2019 19:59 napisane przez Maria

    Bibliotekarki z Gniezna to kobiety z głowami otwartymi i pełnymi ciekawych pomysłów. Brawo Pedagogiczna!!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane