Jesteś tutaj:Kultura Oblężenie rodzinnej niedzieli w Muzeum
poniedziałek, 25 listopada 2019 16:49

Oblężenie rodzinnej niedzieli w Muzeum

  mn
Oblężenie rodzinnej niedzieli w Muzeum zdjęcie nadesłane

Niemir czyli piastowski wojownik, bohater wystawy Piast TOTAL WAR w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie był także motywem przewodnim “Rodzinnej niedzieli w Muzeum”. 

Tym razem na warsztaty prowadzone przez dział edukacji MPPP wybrało się kilkanaście rodzin, blisko 40 osób wzięło udział zarówno w wyjątkowym oprowadzaniu po wspomnianej wystawie jak i pokazach musztry średniowiecznej oraz warsztatach zatytułowanych “Ja pancerny”. Zajęcia prowadził Michał Pilas jeden z edukatorów gnieźnieńskiego muzeum. Rodzinne warsztaty przypadły do gustu zarówno starszym jak i młodszym gościom muzeum. Wśród uczestników były rodziny między innymi z Janowca i Poznania. Większość uczestników wykonała na zakończenie “kopie” średniowiecznych hełmów normańskich z nosalem. 

Połączenie zwiedzania, zabawy w wojów i warsztatu okazała się dobrym pomysłem na dwie niedzielne godziny. Dynamiczny i zróżnicowany program, który przygotowują pracownicy muzealnej edukacji pozwala rodzicom odpoczywać bawiąc się ze swoimi pociechami. Najmłodszym podobała się także towarzysząca wydarzeniu maskotka muzeum Wojojoj w którego rolę  wcielił się Konrad Ratajczak wolontariusz z Grodu w Grzybowie. Kolejne spotkanie z cyklu już 8 grudnia, tematem będą Przygody z Mieszkiem I. Warsztaty z muzealnym Zeszytem Ćwiczeń.     

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane