Jesteś tutaj:Kultura Przy wspólnym stole o ruchu ulicznym i zieleni
wtorek, 26 listopada 2019 08:51

Przy wspólnym stole o ruchu ulicznym i zieleni

  mn
Przy wspólnym stole o ruchu ulicznym i zieleni zdjęcie nadesłane

O ścieżkach rowerowych, ruchu ulicznym, pieszych i zieleni w naszym mieście, czyli „Rozmów przy wspólnym stole”

Ostatnie spotkanie „Rozmów przy wspólnym stole”, projektu realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna, dotyczyło tematu komunikacji w mieście. Już tytuł „Gniezno na rowerze czy samochodem? Beton vs zieleń” zdradzał, że to sprawa, która może dzielić. Przy stole w Czytelni Biblioteki Głównej (a dokładnie stołach – bo frekwencja była spora) nie było jednak pieszych, cyklistów czy kierowców – byli …rozmówcy. I każdy miał takie samo prawo do zabrania głosu i wyrażenia swojej opinii.

Wśród gości znaleźli się pracownicy Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, przedstawiciel Rady Miasta Gniezna, obecny był komendant Straży Miejskiej oraz funkcjonariusze Policji i miłośnicy turystyki rowerowej.

Podstawowym tematem dialogu okazały się ścieżki rowerowe na terenie naszego miasta, ale poruszone zostały także kwestie napiętych czasami stosunków między kierowcami a rowerzystami, ruchu rowerów po chodnikach i wynikających z tego faktu zagrożeniach. Dialog prowadzony był również wokół ruchu pojazdów w centrum miasta.

Wielkie zainteresowanie gości wywołał również temat terenów zielonych w Gnieźnie. Nawiązując do hasła pod jakim odbyło się spotkanie można stwierdzić, że wszystkim uczestnikom dialogu zależy na tym, aby zieleń jak najczęściej „wygrywała” z betonem. Niestety, w dzisiejszym świecie nie zawsze jest to możliwe.

To ostatnie w tym roku spotkanie w ramach cyklu, na kolejne Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza w 2020 r. Prosimy zatem śledzić doniesienia ze strony internetowej i profilu organizatora zamieszczonego na Facebooku.

Projekt „Rozmowy przy wspólnym stole” jest realizowany w ramach programu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Funduszu Obywatelskiego zarządzanego przez Fundację dla Polski.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane