Jesteś tutaj:Kultura „Moje miasto, mój dom, MY”
piątek, 29 listopada 2019 09:48

„Moje miasto, mój dom, MY”

 
„Moje miasto, mój dom, MY” źródło: BPMG

Koncerty, manifestacje, ludzie czy po prostu ruch uliczny. To jedne z wielu motywów, które migawką swojego aparatu uchwycił Sebastian Uciński.

W ramach odbywającego się Festiwalu Dziedzictwa Kulturowego "Fyrtel", w miniony czwartek w siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica odbył się wernisaż prac Sebastiana Ucińskiego pt. „Moje miasto, mój dom, MY”. Fotograf nie urodził się w Gnieźnie, ale z różnych powodów się z tym miastem związał. Być może to sprawia, że na Gród Lecha patrzy nieco innym okiem niż wielu gnieźnian, także amatorów fotografii. 

W swoich zdjęciach Sebastian Uciński ujmuje Pierwszą Stolicę Polski niekiedy w dość oczywistych kadrach, np. przedstawiających ulicę, ale uchwycone przez niego sytuacje pozwalają spojrzeć na miasto z nieco innej strony. Zabiegane, rozpędzone, niekiedy zamyślone, chaotyczne, kontrastowe. Chyba, że są to wydarzenia, których w Gnieźnie w ciągu roku nie brakuje - od koncertów różnych gatunków muzycznych po protesty różnych opcji społecznych. Wszystkie zdjęcia mają jednak cechę wspólną - "zamroziły" ich bohaterów w taki sposób, że fotografie stają się dokumentem na przyszłość, które warto zachować dla archiwizacji życia Gniezna w obecnych czasach.

zdjęcia: BPMG

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane