Jesteś tutaj:Blogi Kamiński: korupcja polityczna? Budasz: składanie donosu!
piątek, 06 grudnia 2019 07:11

Kamiński: korupcja polityczna? Budasz: składanie donosu!

  Paweł Kamiński
Kamiński: korupcja polityczna? Budasz: składanie donosu! zdjęcie nadesłane

​Do bardzo ciekawej wymiany zdań doszło na ostatniej sesji Rady Miasta przy okazji podjęcia tematu petycji zalecającej wprowadzenie „Polityki Zarządzania Konfliktem Interesów” w oparciu o broszurę Centralnego Biura Antykorupcyjnego „Korupcja Polityczna, wskazówki dla przedstawicieli organów władzy wybieranych w wyborach powszechnych”. Proszę Państwa o wysłuchanie dyskusji, a wtedy sami wyrobicie sobie zdanie, jak rozumiana jest etyka przez osoby zebrane na sali sesyjnej. Dyskusja rozpoczyna się od czasu: 1:42:15, miłego słuchania.

15 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 23 grudnia 2019 23:39 napisane przez mieszkaniec

  Prezent gwiazdkowy od Budasza dla szarej masy - w skrzynkach kolejny propagandowy numer ratusza z informacjami, które od dawna już przeczytane zostały przez mieszkańców w internecie i papierowej komercyjnej lokalnej prasie. Dla kogo ta kolejna porcja makulatury? Żeby chociaż jakaś krzyżówka była, to może jakiś umysłowy pożytek byłby dla tych dziadków, ale i oni tego w rękę nie wezmą, bo może prezydent tego miasta nie wie, ale internet jest bardzo powszechny u starszych ludzi, i ta kolorowa gazetka trafia bez czytania na makulaturę.

 • Link do komentarza Tomasz Pawłowski Gniezno wtorek, 17 grudnia 2019 14:41 napisane przez Tomasz Pawłowski Gniezno

  Ciekawe, kto na nich głosował?

 • Link do komentarza wyborca sobota, 14 grudnia 2019 11:04 napisane przez wyborca

  Gnieźnianie są nie wymagającą masą wyborczą. Wystarczą im porządki na zabałaganionych przez lata parkach i skwerach ( czytaj :sprzątanie), wystarcza im namiastka jakiegoś jarmarku zwanego nie wiedzieć dlaczego bożonarodzeniowym, czasem jakiś darmowy koncert nikomu nie znanej "gwiazdy" i już będą chwalić swojego kandydata, ze taki dobry, bo ile on w tym Gnieźnie robi. A to, że nie tylko niczego nie robi, co by Gniezno rozwijało, nie dba o czystość i porządki nawet w centrum, że są dziury w jezdniach i chodnikach, że jest wieczny bałagan postępujący z każdym dniem tych rządów, że uciekają z miasta kolejni kupcy, że nikomu się tutaj nic nie chce, tego ta szara masa jakoś nie zauważa. Więc i oni są winni, że stawiają na bylejakość przy urnach wyborczych, a ci, którzy tę większość koalicyjną stanowią niech wreszcie otworzą oczy i jeżeli potrafią myśleć, to niech ratują jeszcze to, co się da uratować w tym mieście, by całkowicie nie upadło. A zrobienie kilku chodników czy ulic to jest ich święty obowiązek, a nie żadna łaska!

 • Link do komentarza urzędas piątek, 13 grudnia 2019 18:55 napisane przez urzędas

  Wygryźć faceta ze stołka i dać mu na odchodne fuchę za blisko 200 tysięcy. To jest dopiero wyczyn!

 • Link do komentarza Marek wtorek, 10 grudnia 2019 10:01 napisane przez Marek

  Standardy Etyczne w Platformie Obywatelskiej? Śmiechu warte!
  Zapomniano o kolesioskiej ustawce jaką było stanowisko Dyrektora MOK w Gnieźnie. Jak Dariusz Pilak został wyrzucony ze Starostwa, kolega z PO - Budasz 'załatwił' koledze stołek Dyrektora MOKu, a cały tzw. 'konkurs' był tylko ściemą, ponieważ do 15 Kwietnia należało złożyć aplikacje, a w Marcu już na internecie pojawiły się przecieki, kto ten konkurs wygra = Pilak. (Nie wspominając o braku kompetencji i doświadczenia Pilaka na to stanowisko).
  Standardy Etyczne? Nie, tylko partyjne kolesiostwo i układziki. Pilakowi Budasz przedłużył stanowisko Dyrektora MOKu na kolejne 7 lat!!!
  A Kowalski na odchodne dostał 70,000 zł odprawki.
  Ale jak prawda kole w oczy to trzeba "grać" poszkodowanego i krzyczeć, że to donos. Ohydna obłuda i podwójne standardy Platformy Obywatelskiej.

 • Link do komentarza mieszkaniec niedziela, 08 grudnia 2019 11:25 napisane przez mieszkaniec

  Panie Dzionek jest Pan wielką pomyłką . Słuchać sie nie chce .... i wysłuchać pana wypowiedźi trudno dotrwać do końca . Etyka dla tej rady jest pojęciem abstrakcyjnym
  Kruk Krukowi ...tej kliki sobie oka i żebów nie pozwoli wybić, a budzik jest gwarantem tego stanu.
  Brawo Panie Kmińński tak trzymać.

 • Link do komentarza NARODOWIEC niedziela, 08 grudnia 2019 00:57 napisane przez NARODOWIEC

  Pan Kamiński miał na myśli etykę każdego uczciwego człowieka a tym bardziej osób publicznych odpowiedzialnych za wydawanie publicznych środków finansowych. Powołanie p.Kowalskiego na prezesa TBS to ewidentna korupcja rangi NIK+ABW! Utrata budynku TBS i zamiana na Szkołą Muzyczną pod którą grunt jest już prawdopodobnie własnością Gminy Żydowskiej w Poznaniu to sprawa dla CBA i ABW razem.Mamy dowód video jak można przemawiać do sitwy przestępczej czującej się ponad prawem gdy jest się samemu tak jak Pan Kamiński > w/g prawa ma Pan obowiązek zawiadamiać o podejrzeniach przestępstw a ględzenie tych miernot o donoszeniu jest z ich epoki PZPR gdy sekretarzowi donosił cichaczem ten co bał się kraść lub już nakradł się do syta.

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 07 grudnia 2019 22:07 napisane przez Mieszkaniec

  Wyjasnijci3 TBS bo tam jest co pokazać ludzką.

 • Link do komentarza bzdyk sobota, 07 grudnia 2019 14:17 napisane przez bzdyk

  Pan przewodniczący Glejzer cieniutko oj cieniutko. Wciska kit.

 • Link do komentarza wyborca sobota, 07 grudnia 2019 10:25 napisane przez wyborca

  Korupcja polityczna - według "Transparency International" to nadużycie powierzonej władzy przez przywódców politycznych dla uzyskania prywatnej korzyści w celu zwiększenia swej władzy lub bogactwa. K. p. nie musi dotyczyć przekazywania pieniędzy, może przyjąć formę "handlu wpływami" lub obdarzania specjalną przychylnością, co zatruwa politykę i zagraża demokracji.
  Według tego korupcją polityczną nie jest przekazanie swoich głosów w kolejnym rozstrzygającym glosowaniu , ale na pewno korupcją polityczną można nazwać formę podziękowania za ten gest np. wysokimi apanażami zatrudnienia na stanowisku nie wymagającym żadnego wysiłku i nie związanym z wykształceniem zatrudnianego.
  Ale państwo radni z drużyny, którzy tak zaciekle bronią swojego guru jak można było wysłuchać ich "przemówień" nawet nie nawiązywali do sedna sprawy i po prostu "gadali od rzeczy". Poziom tej dyskusji świadczy i miałkości tych wybrańców.

 • Link do komentarza pierożek sobota, 07 grudnia 2019 07:44 napisane przez pierożek

  jeśli chodzi o standardy etyczne, to obecna władza nie ma żadnych standardów etycznych! ale niestety mają mandat wyborów i przez to nie mają żadnych hamulców, juz poziom dyskusji świadczy, że mają wiele na sumieniu....

 • Link do komentarza Janusz piątek, 06 grudnia 2019 22:41 napisane przez Janusz

  To chodzi o to? http://www.antykorupcja.gov.pl/ak/wydawnictwa-cba/12157,Korupcja-polityczna-Najnowsza-publikacja-CBA.html?
  Czego się ten Budasz tak boi? Jak się ma czyste sumienie to takich petycji można uchwalać setki!

 • Link do komentarza Zenas piątek, 06 grudnia 2019 22:20 napisane przez Zenas

  Pan przewodniczący raczej nie rozumie, o czym mowa, albo po prostu udaje, że nie rozumie, co jest wygodne dla niego i jego kolegi partyjnego prezydenta Gniezna.

 • Link do komentarza polonista piątek, 06 grudnia 2019 13:10 napisane przez polonista

  Panie prezydencie Gniezna, donos to ogólnie przyjęta nazwa anonimu a pismo podpisane to doniesienie. Mała różnica, a ile znaczy!

 • Link do komentarza Babcia piątek, 06 grudnia 2019 10:15 napisane przez Babcia

  poziom przewodniczącego - prowadzącego tę sesję sięgnął dna!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane