Wydrukuj tę stronę
czwartek, 12 grudnia 2019 09:13

Wszystkie ruchy dozwolone - sensoplastyka

  mn
Wszystkie ruchy dozwolone - sensoplastyka zdjęcie nadesłane

Cykl dla najmłodszych „Wszystkie ruchy dozwolone” powoli wpisał się na dobre w kalendarz warsztatów familijnych proponowanych przez Stary Ratusz.

Zapraszamy na drugą grudniową sensoplastykę, która odbędzie się w niedzielę 15 grudnia o godzinie 11:00. Tym razem będzie wyjątkowo świątecznie i tradycyjnie. Warto pojawić się ze szkrabami w wieku 6 miesięcy do 4 lat, wcześniej wpisując się na listę uczestników za pomocą maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź na fb Starego Ratusza.

Będą to naturalne, pachnące, tęczowe, apetyczne i bardzo odkrywcze warsztaty, dzięki którym zarówno mali, jak i duzi mogą przekraczać granice wyobraźni podczas znakomitej zabawy. Zajęcia z elementami metody Senospolastyki, która wpływa na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku

Edukacja plastyczna od pierwszych chwil życia działa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej, tym łatwiej nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszystkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.

Celem warsztatów jest przede wszystkim relaks i zadowolenie uczestników. Czerpiąc z idei arteterapii – nie liczy się efekt lecz akt tworzenia.