Jesteś tutaj:Kultura Zrodzony do szabli… i do aktorstwa!
sobota, 14 grudnia 2019 10:37

Zrodzony do szabli… i do aktorstwa!

  mn
Zrodzony do szabli… i do aktorstwa! zdjęcie nadesłane

Co do było za spotkanie! A właściwie - z kim! Tłumy uczniów gnieźnieńskich szkół pojawiły się w Wypożyczalni dla Dzieci Biblioteki Głównej, żeby posłuchać swojego rówieśnika z Gniezna – szóstoklasisty Wiktora Osińskiego.

Do niedawna był kolegą z ławki, teraz jest też aktorem. A po tym spotkaniu można śmiało powiedzieć, że również idolem wielu młodych gnieźnian. Wiktor Osiński zagrał rolę młodego Błażeja Wronowskiego w najnowszym filmie wyreżyserowanym przez Pawła Deląga, w filmie „Zrodzeni do szabli”. Film to fabularyzowany dokument, który opowiada o polskiej szabli i jej kluczowym znaczeniu dla kultury szlacheckiej.

Wiktor opowiadał o pracy na planie filmowym, pokazał kostium, w którym grał i oczywiście - szable! Jak się okazało, gra w takim filmie to ogromny wysiłek fizyczny – sceny trwały do późna, a Wiktor dodatkowo musiał się rozgrzewać przed grą, np. dobre pół godziny robić „pajacyki”. Mimo to – jak mówił młody aktor – to była dla niego fascynująca przygoda. I ma nadzieję, że potrwa dłużej – już wziął udział w kolejnym castingu.

Wiktor okazał się bardzo sympatycznym, inteligentnym i skromnym chłopcem. W czasie pracy na planie nie przerwał nauki. W wolnych chwilach nadrabiał szkolny materiał. Uczniowie obecni na spotkaniu mieli do niego mnóstwo pytań o to: jak dokładnie wyglądała praca na planie, czy szabla jest ciężka, a nawet o …zarobki. Wiktor i jego tata starali się zaspokoić ciekawość widowni. Ponad godzinne spotkanie z Wiktorem i jego Tatą poprowadziła p. Agnieszka Lange, nauczyciel historii z SP nr 2, szkoły w której uczy się Wiktor. Premiera filmu „Zrodzeni do szabli” odbyła się 10 grudnia o godz. 21:00 na kanale „History”.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane