Jesteś tutaj:Kultura Kulinarny Stary Ratusz z tradycją
wtorek, 17 grudnia 2019 15:50

Kulinarny Stary Ratusz z tradycją

 
Kulinarny Stary Ratusz z tradycją fot. Rafał Wichniewicz

W miniony poniedziałek po raz pierwszy w instytucji kulturalnej przy ul. Chrobrego rozeszły się najprawdziwsze zapachy potraw związanych z nadchodzącymi świętami.

W ramach hasła przyświecającego grudniowi tj. tradycji, w Starym Ratuszu odbywa się szereg działań związanych z tą tematyką. Nie da się jednak ukryć, że wraz z nadchodzącym Bożym Narodzeniem spotkania te są powiązane w tym kierunku i tak też było 16 grudnia. 

Tego wieczoru w jednej z sal Starego Ratusza odbył się projekt kulinarny pn. „Tradycja w kuchni. Spotkanie połączone z degustacją potraw tradycyjnych”. Do udziału w nim zaproszono kilka restauracji z Gniezna i okolic, m.in. Dobry Browar, Stella Piccolo, Hotel Restauracja Słowianin czy Pizzeria Retro. Na stołach pojawiły się takie potrawy, jak pierogi, makaron z makiem, barszcz z pasztecikami, ryba czy - na deser - tiramisu. Każdy, kto przybył na spotkanie, mógł osobiście porozmawiać z twórcami, a przy tym zasięgnąć przepisu na konkretne przygotowane danie. Jak można było zauważyć, inicjatywa przyjęła się ze smakiem.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane