Wydrukuj tę stronę
wtorek, 17 grudnia 2019 15:50

Kulinarny Stary Ratusz z tradycją

 
Kulinarny Stary Ratusz z tradycją fot. Rafał Wichniewicz

W miniony poniedziałek po raz pierwszy w instytucji kulturalnej przy ul. Chrobrego rozeszły się najprawdziwsze zapachy potraw związanych z nadchodzącymi świętami.

W ramach hasła przyświecającego grudniowi tj. tradycji, w Starym Ratuszu odbywa się szereg działań związanych z tą tematyką. Nie da się jednak ukryć, że wraz z nadchodzącym Bożym Narodzeniem spotkania te są powiązane w tym kierunku i tak też było 16 grudnia. 

Tego wieczoru w jednej z sal Starego Ratusza odbył się projekt kulinarny pn. „Tradycja w kuchni. Spotkanie połączone z degustacją potraw tradycyjnych”. Do udziału w nim zaproszono kilka restauracji z Gniezna i okolic, m.in. Dobry Browar, Stella Piccolo, Hotel Restauracja Słowianin czy Pizzeria Retro. Na stołach pojawiły się takie potrawy, jak pierogi, makaron z makiem, barszcz z pasztecikami, ryba czy - na deser - tiramisu. Każdy, kto przybył na spotkanie, mógł osobiście porozmawiać z twórcami, a przy tym zasięgnąć przepisu na konkretne przygotowane danie. Jak można było zauważyć, inicjatywa przyjęła się ze smakiem.

Galeria