Jesteś tutaj:Kultura Wigilijne spotkanie mieszkańców Jarząbkowa
niedziela, 22 grudnia 2019 12:19

Wigilijne spotkanie mieszkańców Jarząbkowa

  mn
Wigilijne spotkanie mieszkańców Jarząbkowa zdjęcie nadesłane

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich, sołtysa Krystiana Rynarzewskiego i Rady Sołeckiej, w minioną środę mieszkańcy Jarząbkowa spotkali się na wspólnej wigilii.

Jest to kolejny pomysł, po wspólnym śniadaniu wielkanocnym, który pokazuje, że lokalna społeczność Jarząbkowa i ościennych miejscowości chce ze sobą spędzać wolne chwile.

- Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, niezwykły i niezwykłe jest to spotkanie. Cieszę się, że mogę być sołtysem wioski, w której mam tak wspaniałych mieszkańców, z którymi mogę realizować różnego rodzaju przedsięwzięcia - powiedział sołtys Jarząbkowa Krystian Rynarzewski.

W trakcie kolacji na stołach nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Jarząbkowa. Życzenia mieszkańcom przekazała Radna Gminy Niechanowo Elżbieta Jasek oraz Radny Powiatu Gnieźnieńskiego Zbigniew Bręklewicz. Religijną część spotkania przygotował proboszcz parafii pw. św. Marcina w Jarząbkowie ks. Mariusz Misiorowski. Po tym mieszkańcy złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem.

Wigilia w Jarząbkowie była okazją do zaprezentowania książki i filmu, który dokumentuje tradycję jaką jest Podkoziołek w Jarząbkowie. Etnograficzne badania były częścią projektu realizowanego w latach 2018 – 2019 przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie wigilijne w Jarząbkowie było kolejną okazją do wspólnych rozmów, przemyśleń, natomiast dla sołtysa Krystiana Rynarzewskiego okazją do podziękowania za minione miesiące oraz inspiracją do nowych pomysłów i inicjatyw na kolejny 2020 rok.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane