Jesteś tutaj:Kultura Wspólnie kolędowanie w Farze
czwartek, 26 grudnia 2019 17:26

Wspólnie kolędowanie w Farze

 
Wspólnie kolędowanie w Farze fot. Rafał Wichniewicz

W drugie święto Bożego Narodzenia kościół pw. św. Trójcy wypełnił się tłumem osób, które przybyły posłuchać występu dwóch zespołów wokalnych - licznym słuchaczom zaprezentowały się Szpaki oraz Chór im. św. Ojca Pio.

Świąteczny występ jest coroczną tradycją parafii farnej, która zawsze przyciąga sporą grupę osób, chcących posłuchania i pośpiewania najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Tym razem, do Chóru im. św. Ojca Pio, dołączył ze swoim repertuarem także Chór Męski "Szpaki", który również przygotował swój program wokalny. Sam koncert przyciągnął do świątyni sporą widownię, bowiem słuchacze szczelnie wypełnili wszystkie ławki i miejsca stojące zarówno na, jak i pod chórem. 

Koncert rozpoczął się od występu Szpaków, prowadzonych przez dyrygentkę Paulinę Kuczyńską-Siwkę. Zespół na samym początku rozpoczął od kolędy "Bóg się rodzi", by następnie wykonać m.in. "Wśród nocnej ciszy", "Dzisiaj w Betlejem", "Gdy się Chrystus rodzi", "Jasna Panna" czy "Cicha noc". Tuż po tym zaprezentował się Chór im. św. Ojca Pio, który od początku jego założenia prowadzony jest przez Andrzeja Jorasa, organistę w kościele farnym. Wokaliści wykonali m.in. "Pasterze mili", "Przylecieli aniołkowie", "Wielka boska moc", "W górę serca i czoła" czy "Lulajże Jezuniu". 

Występowi towarzyszył także akompaniament instrumentów muzycznych. Oba chóry zaprosiły także publiczność zgromadzoną w świątyni do wspólnego śpiewu kilku kolęd, dzięki czemu cały koncert mógł nabrać jeszcze bardziej wyjątkowego, świątecznego charakteru.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z koncertu:

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza meloman 1 piątek, 27 grudnia 2019 20:43 napisane przez meloman 1

    Szkoda, że chóry te są tak niedocenione przez melomanów Gniezna.
    Szkoda, że ci melomani ciągle poszukują wielkiej kultury wyłącznie w Poznaniu lub w Bydgoszczy a takimi koncertami w Gnieźnie pogardzają. Ale to również wina naszych miejscowych władz, które nie potrafią ściągnąć do Pierwszej Stolicy Polski zespołów i solistów światowej sławy. A przecież muzyka poważna jest tak piękna !

  • Link do komentarza meloman piątek, 27 grudnia 2019 11:31 napisane przez meloman

    Przepiękny koncert! Gratuluję panu Jorasowi oraz pani Kuczyńskiej-Siwce przygotowania zespołów. Każdy zaprezentował swoje umiejętności na bardzo dobrym poziomie!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane