Wydrukuj tę stronę
czwartek, 26 grudnia 2019 17:26

Wspólnie kolędowanie w Farze

 
Wspólnie kolędowanie w Farze fot. Rafał Wichniewicz

W drugie święto Bożego Narodzenia kościół pw. św. Trójcy wypełnił się tłumem osób, które przybyły posłuchać występu dwóch zespołów wokalnych - licznym słuchaczom zaprezentowały się Szpaki oraz Chór im. św. Ojca Pio.

Świąteczny występ jest coroczną tradycją parafii farnej, która zawsze przyciąga sporą grupę osób, chcących posłuchania i pośpiewania najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Tym razem, do Chóru im. św. Ojca Pio, dołączył ze swoim repertuarem także Chór Męski "Szpaki", który również przygotował swój program wokalny. Sam koncert przyciągnął do świątyni sporą widownię, bowiem słuchacze szczelnie wypełnili wszystkie ławki i miejsca stojące zarówno na, jak i pod chórem. 

Koncert rozpoczął się od występu Szpaków, prowadzonych przez dyrygentkę Paulinę Kuczyńską-Siwkę. Zespół na samym początku rozpoczął od kolędy "Bóg się rodzi", by następnie wykonać m.in. "Wśród nocnej ciszy", "Dzisiaj w Betlejem", "Gdy się Chrystus rodzi", "Jasna Panna" czy "Cicha noc". Tuż po tym zaprezentował się Chór im. św. Ojca Pio, który od początku jego założenia prowadzony jest przez Andrzeja Jorasa, organistę w kościele farnym. Wokaliści wykonali m.in. "Pasterze mili", "Przylecieli aniołkowie", "Wielka boska moc", "W górę serca i czoła" czy "Lulajże Jezuniu". 

Występowi towarzyszył także akompaniament instrumentów muzycznych. Oba chóry zaprosiły także publiczność zgromadzoną w świątyni do wspólnego śpiewu kilku kolęd, dzięki czemu cały koncert mógł nabrać jeszcze bardziej wyjątkowego, świątecznego charakteru.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z koncertu:

 

Galeria

2 komentarzy