Jesteś tutaj:Kultura Powstańcze warsztaty w Starym Ratuszu
niedziela, 29 grudnia 2019 10:59

Powstańcze warsztaty w Starym Ratuszu

 
Powstańcze warsztaty w Starym Ratuszu zdjęcie nadesłane

W ramach obchodów 101. rocznicy wybuchu wielkopolskiego zrywu niepodległościowego, swój pierwszy rok funkcjonowania obchodził Dom Powstańca Wielkopolskiego.

W murach instytucji działającej przy ul. Chrobrego (z wejściem od ul. Rzeźnickiej) odbyły się warsztaty skierowane dla najmłodszych. Tradycyjnie - bo są one nieodłącznym elementem wielu spotkań w tym miejscu - goście zostali zaproszeni do działań o charakterze historycznym.

Uczestnicy mieli możliwość wykonać jedną z zabawek, jakimi urozmaicali sobie czas najmłodsi sprzed stu laty - konika na kiju. Ci co bardziej zręczni otrzymywali gotowy do wycięcia i sklejenia model pociągu pancernego, zdobytego przez powstańców w trakcie walk, któremu nadano później imię "Danuta". 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane