Jesteś tutaj:Kultura 28 finał WOŚP już za dwa tygodnie
poniedziałek, 30 grudnia 2019 12:15

28 finał WOŚP już za dwa tygodnie

 

Znamy już program nadchodzącej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W miasto wyjdzie wielu wolontariuszy, a z Gniezna wystartuje bieg do Warszawy.

28 finał WOŚP zapowiada się równie emocjonująco, jak każda edycja tej imprezy nie tylko w Gnieźnie, ale i w całym kraju. Choć puszki w stacjonarnych punktach już się znajdują od kilku dni, to samo wydarzenie w pełni odbędzie się w drugi weekend stycznia.

- Zbliżamy się do 28 finału, zbieramy dla dzieciaków na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych, leczenia dziecięcej medycyny zabiegowej. Hasło jest jedno - wszystkie ręce na pokład, wiatr w żagle i myślę, że ten finał będzie w tym kierunku szedł - mówił Kazimierz Kubów.

W sobotę 11 stycznia o godzinie 14:00 z Rynku wystartuje bieg "Pierwsza Stolica do Stolicy". Do Gniezna najpierw jednak dobiegną zawodnicy z Trzcianki, którzy wystartują nieco wcześniej, bo już 10 grudnia. Zawodom przyświeca kampania Fundacji Stop Uzależnieniom, która chce tym samym propagować nową akcję "Stop uzależnieniom od urządzeń cyfrowych". Zawody w formie sztafetowej przebiegną m.in. przez Witkowo, Powidz, Krośniewice, Kłodawa, Kutno, by w niedzielny wieczór do Warszawy. Prace nad trasą jeszcze trwają. 

W niedzielę 12 stycznia wolontariusze od rana będą chodzić po ulicach miasta, a w programie WOŚP-u na terenie Gniezna są m.in.:

  • 10:00 - 14:00 - Jezioro Winiary - plaża - II Rekreacyjny Bieg Morsa, pokaz siły strongwoman - Karolina Koszela, odsprzedaż fantów na rzecz WOŚP - DJ Ocean oraz WOŚPowanie, czyli morsowanie dla Orkiestry.
  • 10:00 - 14:00 Bigos Express - stacja Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej - przejazd pociągiem, muzyka na żywo, eksponaty z Muzeum Zabytków Kultury Technicznej i odsprzedaż fantów na rzecz WOŚP.
  • Od godziny 12:00 w hali widowiskowo-sportowej zaplanowano:

12:00 - 13:00 Sensoplastyka dla najmłodszych (od 6 miesiąca)
13:00 - 16:00 Wspólne muzykowanie - wersja instrumentalna motywu z WOŚP, warsztaty kreatywne dla dzieci, warsztaty eko, animacje, zumba dla dzieci
12:00 - 16:00 Gry planszowe z Fantasmagorią dla małych i dużych
14:00 - 16:00 Odsprzedaż fantów: gadżety WOŚP, biżuteria, obrazy, książki, koszulki i wiele innych
16:00 - 20:00 Koncerty: Zagrali i Poszli, Mesabi, Fan Art oraz gwiazda wieczoru: Brodacze Live Act
20:00 - Światełko do nieba

2 komentarzy

  • Link do komentarza złoty melon wtorek, 31 grudnia 2019 18:29 napisane przez złoty melon

    I te hasło! "wiatr w żagle" - tęczowe? Polityk Owsiak .

  • Link do komentarza wilk wtorek, 31 grudnia 2019 02:17 napisane przez wilk

    DLACZEGO żagle są tęczowe ???? Czyżby juras miał sponsorów z marszów tęczowych,???? To niech wpłacają naiwne ludziska,a pieniądze pójdą wiadomo gdzie.......... a także na taplających się w błocku !!!! Dlaczego mnie to nie dziwi ????

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane