Jesteś tutaj:Kultura Wiele kultur w jednym Domu
czwartek, 02 stycznia 2020 13:46

Wiele kultur w jednym Domu

  mn
Wiele kultur w jednym Domu zdjęcie nadesłane

Początek nowego 2020 roku Stary Ratusz wita pierwszym warsztatem rodzinnym w Domu Powstania Wielkopolskiego.

Program najbliższego miesiąca nawiązuje do niedawno obchodzonej w Gnieźnie 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 oraz do styczniowego hasła wielokulturowości, które będzie towarzyszyło przy okazji wszystkich ratuszowych wydarzeń w tym miesiącu.

Warsztaty pn. "Wiele kultur w jednym domu" zaplanowane zostały na niedzielę 5 stycznia w godzinach od 11.00 do 13.00 w Domu Powstańca Wielkopolskiego (wejście od ul. Rzeźnickiej)

Będzie to warsztat rodzinny podczas którego organizatorzy nawiążą do mało znanego faktu, że w powstaniu wielkopolskim uczestniczyło około 300 cudzoziemców - w tym Niemcy, Rosjanie, Włosi, Holendrzy i kilka innych nacji. W trakcie warsztatu uczestnicy usłyszą o kilku konkretnych postaciach, o których jest mowa na ekspozycji w Domu Powstańca Wielkopolskiego oraz wezmą udział w animacjach na wystawie. Zaproszą także na warsztat plastyczny, podczas którego sięgną do odległych kultur Afryki i Chin.

Wstęp wolny, ale organizatorzy proszą o zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane