Jesteś tutaj:Kultura Jasełka w wykonaniu I LO
poniedziałek, 06 stycznia 2020 18:50

Jasełka w wykonaniu I LO

 
Jasełka w wykonaniu I LO fot. Rafał Wichniewicz

W auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyło się tradycyjne, świąteczne przedstawienie, dotyczące tematyki Bożego Narodzenia. Po raz kolejny uczniowie i pracownicy szkoły stanęli na wysokości zadania.

To jeden ze stałych elementów programu artystycznego najstarszej gnieźnieńskiej szkoły średniej. Coroczne Jasełka w wykonaniu uczniów oraz pracowników placówki to okazja nie tylko do tego, by przybliżyć w obrazowy sposób to, co się wydarzyło dwa tysiące lat temu w Betlejem, ale także by zaprezentować talenty aktorskie, muzyczne i wokalne przedstawicieli tej szkoły. Nie tylko samych uczniów!

Tegoroczne Jasełka podzielone były na dwie części. W starotestamentowej kreślono obraz zapowiedzi nadejścia mesjasza, który przyniesie zbawienie ludziom, a w nowotestamentowej najważniejsze momenty z życia Jezusa, jak chociażby jego zaginięcie w Jerozolimie czy wypędzenie kupców ze świątyni. Całość przerywana była kolędami i pastorałkami, w tym z tych ostatnich znaną góralską "Oj, Maluśki, Maluśki" w wykonaniu męskiego chóru, składającego się z nauczycieli i pracowników szkoły, nagrodzonego dużymi oklaskami.

Po zakończeniu godzinnego występu dyrektor Paweł Matkowski podziękował za zaangażowanie wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniach do przedstawienia oraz złożył życzenia na nowy 2020 rok.

Po występie prowadzona była zbiórka na rzecz Nicole Baczyńskiej, która w 2012 roku uległa wypadkowi, w wyniku którego uszkodziła szczękę, zęby, kości twarzy i żuchwę. W chwili obecnej koszt leczenia - ortodoncja, stomatologia oraz implanty to koszt ponad 50 tys. złotych. Każdy, kto chce wesprzeć leczenie obecnie 17-letniej dziewczyny, może tego dokonać za pośrednictwem strony: https://www.siepomaga.pl/nicole-baczynska

2 komentarzy

  • Link do komentarza inka wtorek, 07 stycznia 2020 09:56 napisane przez inka

    tenorzy wymiatają

  • Link do komentarza trzemeszniak wtorek, 07 stycznia 2020 09:41 napisane przez trzemeszniak

    Wydarzenie, pożal się Boże, "kulturalne". Zabobon

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane