Wydrukuj tę stronę
czwartek, 09 stycznia 2020 10:06

Connections: „Otwórz Oczy” - wystawa Uli Urban

  mn
Connections: „Otwórz Oczy” - wystawa Uli Urban zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na wernisaż fotografii, który odbędzie się w piątek 17 stycznia w holu Instytutu Kultury Europejskiej.

Wystawa zdjęć pt. "Otwórz Oczy" jest częścią wydarzenia, zaplanowanego na ten wieczór w IKE. W jego ramach, poza wystawą zdjęć autorstw Uli Urban, odbędzie się także koncert zespołu Youth Novels. Zapraszamy 17 stycznia o godzinie 18 do Instytutu przy ul. Kostrzewskiego.


Ula Urban - młoda artystka, fotografka, w której krwi płynie całkowity profesjonalizm - jej umiejętność uchwycenia na swoich pracach dokładnie tego, co zrodziło się w jej umyśle jest porywająca. Potrafi w czasie trwania sesji już na pierwszym zdjęciu osiągnąć zamierzony efekt. Jej prace wpisują się w ramy sztuki współczesnej, jednakże ukazuje rzeczywistość w zupełnie inny sposób niż większość dzisiejszych artystów. W opozycji do współczesnego konceptu twórczości, który w większości narusza status dzieła sztuki, ukazując brutalność rzeczywistości - tutaj przedstawiamy czyste piękno. Sztukę, która koi duszę, napawa energią i zawiera niezaprzeczalną wartość estetyczną.

Youth Novels - polska grupa muzyczna grająca nostalgiczny rock alternatywny, tworząca od czterech lat. Ich muzyka jest hipnotyzująca, delikatna a jednocześnie niepokojąca. Pozwala zatrzymać się na chwilę w pędzącym dzisiaj świecie, wejść wgłąb siebie, oczyścić się ze złych myśli, coś na kształt medytacji. Nieprzypadkowa modulacja onirycznych dźwięków i magnetyczny głos wokalistki w połączeniu z tekstem, ma na celu sprawić, by słuchacz wpadł w swego rodzaju trans, gdzie przypomina sobie o swoich marzeniach, przemyśleniach na które nie ma czasu podczas codziennej gonitwy.