Wydrukuj tę stronę
czwartek, 09 stycznia 2020 17:10

Fotografia analogowa kontra fotografia cyfrowa

  mn
Fotografia analogowa kontra fotografia cyfrowa zdjęcie nadesłane

Stary Ratusz zaprasza na kolejne spotkanie, odbywające się w ramach współpracy z Fotograficznym Młynem. Tym razem gościem będzie Waldemar Śliwczyński, ceniony fotograf.

Zaproszony do współpracy kilka miesięcy temu Klub Fotograficzny Młyn realizuje raz w miesiącu spotkania z inspirującymi fotografiami. Dzięki temu i tym razem można zaprosić gnieźnian na kolejną propozycję Starego Ratusza. Już w poniedziałek 13 stycznia o godzinie 18:00 Waldemar Śliwczyński opowie zgłębi tajniki fotografii analogowej i cyfrowej. 

Waldemar Śliwczyński to polski artysta fotograf. Członek rzeczywisty Okręgu Wielkopolskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Redaktor naczelny Kwartalnika Fotografia i Wiadomości Wrzesińskich. Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. 

Waldemar Śliwczyński jest autorem, współautorem wielu wystaw fotograficznych – indywidualnych i zbiorowych. Jest autorem, współautorem i redaktorem kilku albumów fotograficznych oraz książek (m.in. Ciszy 2008 i Topografii ciszy 2012, które otrzymały wyróżnienie w konkursie Fotograficzna Publikacja Roku). W 2018 został uhonorowany Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” - odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców - w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (1918–2018).

W 2003 (wspólnie z Ireneuszem Zjeżdżałką) był inicjatorem i współtwórcą cyklicznej imprezy – Festiwalu Fotodialog we Wrześni. W latach 2008 - 2012 był współautorem dokumentalnego projektu fotograficznego Topografia niepamięci.