Jesteś tutaj:Kultura XXIII Dni Judaizmu w Gnieźnie
piątek, 10 stycznia 2020 12:10

XXIII Dni Judaizmu w Gnieźnie

 
XXIII Dni Judaizmu w Gnieźnie zdjęcie nadesłane

Już za tydzień odbędzie się gnieźnieńska edycja Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kilka spotkań i uroczystości, zaplanowanych w ciągu dwóch dni.

Hasłem przyświecającym tegorocznym obchodom są słowa "Pamiętaj o dniu Szabatu, aby należycie go świętować". W ramach wydarzenia, które odbędzie się w dniach 16 - 17 stycznia zaplanowanych zostało kilka spotkań, skierowanych do mieszkańców miasta. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Poniżej program:

Czwartek, 16 stycznia

9:00 Upamiętnienie gnieźnieńskich Żydów i wszystkich ofiar Zagłady - tablica pamiątkowa przy Straży Pożarnej na ul. Chrobrego.
10:30 Sympozjum "Znaczenie dnia świętego w judaizmie i chrześcijaństwie" - Instytut Kultury Europejskiej UAM przy ul. Kostrzewskiego
17:30 Nabożeństwo Słowa Bożego z udziałem abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski oraz Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha - Centrum Edukacyjno-Formacyjne ul. Seminaryjna 2

Piątek, 17 stycznia

10:00 Spotkanie panelowe "Śladami Żydów Gnieźnieńskich" - Stary Ratusz
10:00 Ogólnopolski Konkurs Piosenki Żydowskiej i Autorów Żydowskich - aula I LO
19:00 Koncert zespołu "Inspiro Ensemble" połączony z wręczeniem nagród dla uczestników ww. konkursu - aula I LO

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane