Jesteś tutaj:Kultura Orkiestrowe granie na kolejce
niedziela, 12 stycznia 2020 14:20

Orkiestrowe granie na kolejce

 
Orkiestrowe granie na kolejce fot. Rafał Wichniewicz

Sporo gnieźnian odpowiedziało na zaproszenie od CK eSTeDe i przybyło w niedzielne południe na stację Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej, gdzie również odbywał się WOŚP.

Po kilku latach technicznej przerwy, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy mogła ponownie wyruszyć w trasę Bigos Expressem. Na 12 stycznia zaplanowano trzy kursy pociągu wąskotorowego do Jelonka, a na samej stacji na gości czekała muzyka, stare pojazdy i ekspozycja z Muzeum Zabytków Kultury Technicznej, a także ciepły, rozgrzewający poczęstunek. 

W trakcie kursów pociągiem pasażerom przygrywała również harmonia, a ci, którzy nie zdecydowali się na wyjazd w dłuższą drogę, mogli skorzystać z krótkiej wycieczki drezyną "Staś", która na ten dzień zagościła na stacji. W jednym z wagonów harcerze organizowali także zabawy plastyczne i malowanie twarzy dla najmłodszych.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Bogmad poniedziałek, 13 stycznia 2020 19:42 napisane przez Bogmad

    Cały czas wielu z nas czeka na przedłużenie przejazdów kolejki , tak aby latem można było jeździć np. nad jeziora..

  • Link do komentarza deny niedziela, 12 stycznia 2020 15:57 napisane przez deny

    bigos express to mamy cały rok z tak nieudolna ekipa rzadzaca miastem i gmina która chyli się ku upadkowi

  • Link do komentarza radek niedziela, 12 stycznia 2020 15:24 napisane przez radek

    Tylko pozazdrościć....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane