Jesteś tutaj:Kultura Finał WOŚP w hali widowiskowo-sportowej
niedziela, 12 stycznia 2020 21:47

Finał WOŚP w hali widowiskowo-sportowej

 
Finał WOŚP w hali widowiskowo-sportowej fot. Rafał Wichniewicz

Wielu gnieźnian, którym "straszny" był chłód panujący w niedzielę na dworze, zdecydowało się przyjść i uczestniczyć w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, odbywającej się w hali przy ul. Sportowej.

Po raz drugi w historii wydarzenie odbyło się w tym miejscu i po raz kolejny jednocześnie na gości mogło czekać sporo atrakcji, przygotowanych przez sponsorów - firmy, instytucje, organizacje i różne prywatne osoby. Po plenerowej zabawie nad Jeziorem Winiary i na stacji Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej, w kolejnych godzinach już w hali widowiskowo-sportowej odbywały się różne wydarzenia z zaplanowanego programu. Była sensoplastyka, wspólne muzykowanie, warsztaty plastyczne, animacje i tańce - wszystko nakierowane przede wszystkim na najmłodszych uczestników.

Jednocześnie ruszyły także licytacje najróżniejszych przedmiotów ufundowanych na tę okazję: gadżety WOŚP, biżuteria, obrazy, książki, koszulki i wiele innych atrakcji - w przypadku niektórych z nich ceny szły zawrotnie w górę. W późniejszych godzinach na scenie rozpoczęła się część artystyczna, podczas której na scenie zaprezentowali się m.in. 3 Funty, Mesabi, Zagrali i Poszli, Fan Art, a na końcu Brodacze Live Act. Całość zakończyło tradycyjne "Światełko do nieba", tj. pokaz tańca z ogniem na parkingu przed halą.

O godzinie 21:45 gnieźnieński sztab WOŚP podał iż udało się zebrać do tej pory 265 175 złotych (w ub. roku 242 002,67 złotych).

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane