Jesteś tutaj:Kultura Noworoczny koncert uczniów Szkoły Muzycznej
poniedziałek, 20 stycznia 2020 09:47

Noworoczny koncert uczniów Szkoły Muzycznej

 
Noworoczny koncert uczniów Szkoły Muzycznej fot. Rafał Wichniewicz

W niedzielne popołudnie po kolejny można było wysłuchać wyjątkowego występu w wykonaniu wychowanków gnieźnieńskiej szkoły muzycznej oraz zaproszonych gości.

Występy uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie są niepisaną tradycją tej placówki i za każdym razem przyciągają licznych słuchaczy, nie tylko najbliższych, ale także mieszkańców miasta. Koncerty bowiem zawsze mają dobry poziom artystyczny i jest to okazja do posłuchania, a także w ten sposób również docenienia trudu, jaki wkładają młodzi ludzie w rozwój swojego talentu. 

Podczas XXXIII Katedralnego Koncertu Noworocznego artyści różnych klas, wykonali utwory świąteczne, jak np. chóralnie zaśpiewane kolędy "Przybądźcie o wierni", "Dlaczego dzisiaj", "Północ już była" czy w zespole smyczkowym "Z narodzenia Pana", "Lulajże Jezuniu". Nie zabrakło także odrobiny klasyki, m.in. Jana Sebastiana Bacha "Preludium G - dur BWV 568" czy "Fuga-Bolero" Mariana Sawy" zagrane na organach, a także innych utworów. Na koniec przed wszystkimi zaprezentowała się Powiatowa Orkiestra Dęta, w której skład wchodzą także uczniowie szkoły muzycznej - wykonano "Polish Christmas Music" Johana de Meij czy "Highland Carhedral" Ulricha Roevera i Michaela Korba, po czym na końcu wspólnie z przedstawicielami sekcji dętej ZPSM także "Amazing Grace" Jacoba de Haana oraz "Cichą Noc".

3 komentarzy

  • Link do komentarza Prosport wtorek, 21 stycznia 2020 17:40 napisane przez Prosport

    Meloman, kto powiedział, że młodzi nie chcą się uczyć od lepszych? Na ten temat może wypowiedzieć się grono nauczycielskie szkoły muzycznej. Tymczasem żałuję, że nie było mnie na tym koncercie. Ale obiecuję sobie ucztę muzyczną w późniejszym okresie. Wszystkiego dobrego muzykującej młodzieży i opiekunom.

  • Link do komentarza Senior wtorek, 21 stycznia 2020 09:22 napisane przez Senior

    Katedra już dawno przestała pełnić rolę Domu Bożego. Stała się miejscem imprezowym, gdzie w czasie pozareligijnym miejsca są wypełnione bez reszty. Szkoda, że na mszach św. nie ma takiej frekwencji. A przy okazji pytanie do organizatorow: dlaczego te imprezy nie odbywają się w gnieźnieńskich salach widowiskowych, w których są takie warunki, są szatnie, toalety, jest ciepło itd.? W katedrze jest przede wszystkim zimno, a poza tym pytanie do księży, czy Ci uczestnicy koncertów oddają hołd Jezusowi ukrytemu w Najsw. Sakramencie? Ilu z tych obecnych przed zajęciem miejsca na "widowni" idzie najpierw do kaplicy Najsw. Sakramentu? Idę o zakład, że niewielu z nich nawet nie wie, że tak trzeba i że w kosciele to Bóg jest najważniejszy.

  • Link do komentarza Meloman poniedziałek, 20 stycznia 2020 14:45 napisane przez Meloman

    Jakie liczne grono młodych muzyków pokazało się na tym koncercie ! Ale czy rzeczywiście interesuje ich muzyka i to co robią ? Czy rzeczywiście wszyscy oni kochają muzykę i chcą być coraz lepsi w tym muzycznym rzemiośle? Śmiem wątpić obserwując widownie na koncertach w wykonaniu dorosłych już i znakomitych w swym fachu artystów, którzy odwiedzają nasze Gniezno. Gdzie w tedy jest ta młodzież? Dlaczego nie chcą się uczyć od lepszych od siebie i od artystów dużo bardziej doświadczonych ? Dlaczego nie cha podpatrywać tych wirtuozów, którzy nie za często, ale jednak odwiedzają czasami nasze miasto ? Gdzie oni wtedy są ? W kafejkach internetowych? W kinie? Czy na lodach w Galerii Gniezno ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane